Факт екологічного злочину 18 грудня зафіксували місцеві жителі, та схоже всім і далі наплювати, що підприємство отруює воду у річках Західної України, а далі ця вода потрапляє у криниці.
"Обвідний канал біля Бурштинської ТЕС, який впадає в р.Гнила Липа, 18.12.2021р. Це все йде з Бурштина в Липу, а далі просто в Дністер, просто - екологія", - коментує чоловік, який відзняв відео, як нечистоти з Бурштинської ТЕС впадають у річку Гнила Липа, а далі у Дністер.
В Державній екологічній інспекції у Тернопільській області "Тернополянам" повідомили, що перевірити воду у річках Гнила Липа, Золота Липа, Дністер, які протікають по території Тернопільської області можуть лише за зверненнями громадян, але на жаль, ні за жовтень, ні за листопад, ні за грудень таких звернень до екологів не надходило.
"Потрібне офіційне звернення з макисмально описаною проблемою, де сталося, що саме і так далі, і відправити з підписом до нас на електронну адресу - [email protected], або ж листом - 46008 вул. Шашкевича 3, м.Тернопiль з фото, чи відео, якщо є. Тоді ми виїжджаємо за місцем звернення, беремо проби води, перевіряємо і результати маємо за 5 днів, - відзначили в екологічній інспекції Тернопільщини. - Наразі можу точно сказати, що ні за жовтень, ні за листопад, ні за грудень жодних таких заернень до нас не надходило. Не було звернень ні через брудну воду у річках, ні на чорний сніг. Також щодо Бурштинської ТЕС, останній раз я знаю туди приїжджали екологи з Франківщини, але їх на підприємство так і не пустили, на жаль у законодавстві це питання не врегульовано - інспектор не може зайти на підприємство, якщо власник проти. Так ми можемо викликати поліцію, і вони фіксують факт перешкоджання службової діяльності, відкривають кримінальне провадження, а далі, що не вбачають кримінального правопорушення".
В екологічній інспекції наголосили, що якщо звернення будуть, то вони однозначно виїдуть і візьмуть проби води для перевірки.
У Регіональному офісі водних ресурсів у Тернопільській області відзначили, що також готові виїхати на перевірку у складі екологічної інспекції.
"Згідно з Указами Президента України від 09 грудня 2010 року №1085\2010 р. «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» та №453\2011 р. від 13 квітня 2011 року «Про затвердження Положення про Державне агентство водних ресурсів України» - в органів Держводагентства відсутні повноваження щодо здійснення заходів з державного нагляду (контролю). Здійснення контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства проводиться органами, які мають на те відповідні повноваження із залученням РОВР у Тернопільській області, як третьої особи", - наголосили в офісі.
В Держпродспоживслужбі Тернопільської області нам пояснили, що перевіряють воду виключно у криницях, коли є загрозлива ситуація, приміром паводок відбувся, чи ще якась техногенна ситуація, або комісія ТЕБ та НС вирішила перевірити воду у криницях, чи перед масовими заходами, як ось приміром проща у Зарваниці.
До того ж кожна особа в індивідуальному порядку може самостійно віднести воду зі своєї криниці на перевірку в лабораторію Держпродспоживслужби і за два-три дні дізнатися, що саме є в цій воді.
У коментарях до відео з викиду нечистот з Бурштинської ТЕС користувачі відзначають, що це вже просто межа.
А ще в Галичі падав сніг: вдень білий, а вночі сірий.
Екологічна інспекція Ів. - Франк. області розповідає, що їх на територію Бурштинської ТЕС не допускають.
І хто в нашій країні влада?
Вони вкрай єбанулися
Ахметов х.. клав на екологію. І йому за то ніх.. не буде.
Супер екологія.Це ж Ахметовська "забота"
Дати попити їм тої водички. Скоти.
А сніг на полі коло Задністрянська чорний! Шляк би їх трафив !!!
Так
Екологія
Каналізація скрізь.
Нагадаємо, раніше "Тернополяни" писали, як 1 листопада на Бурштинській тепловій електростанції, що розташована в Івано-Франківській області сталася масштабна аварія - на площі 10 гектарів вилилися шкідливі речовини, а саме прорвало золошлакопровід, по якому проходять шкідливі продукти спалювання вугілля, далі ці відходи потрапили у річку Дністер та у криниці жителів Західної України.
А також, як 17 грудня у Галичі Івано-Франківської області поблизу Бурштинської ТЕС випав чорний сніг.