Про це Суспільному розповів один з місцевих мешканців.
"Я вам скажу чесно – я ще такого чорного не бачив. Ми позавчора виписалися з лікарні - там через вікно не видно. А сюди прийшли - Господи, я ще такого не бачив. Ще такого не було. Що то в них сталося? Чи то фільтри? Ну, маємо те, що маємо", - каже місцевий мешканець Роман Зіняк.
Місцеві жителі стверджують, що природний катаклізм спричинила роботі Бурштинської ТЕС, яка належить українському олігарху Ренату Ахметову, а точніше той факт, що вночі на ТЕС в цілях економії відключають очисні фільтри.
На ТЕС цю інформацію категорично заперечують, коментуючи, що технологічних порушень на станції не було. Зазначається, що всі енергоблоки обладнані електрофільтрами, на яких працюють системи очистки димових газів.
У повідомленні зазначили, що в серпні цього року на Бурштинській ТЕС відбувалася планова перевірка Держекоінспекції Карпатського округу, під час якої інспектори не виявили перевищень граничних норм викидів, а також вагомих порушень, які можуть завдати шкоди довкіллю.
Та чому сніг чорний досі ніхто з експертів так і не зміг відповісти на дане питання, хоча, за словами голови Галицької територіальної громади Олега Кантора, він звернувся до відповідних служб з цією проблемою. Крім того, інформацію щодо викидів мають розглянути на сесії міськради, передає ТСН.
"Одним з перших питань порядку денного буде звернення до президента Зеленського, до Верховної Ради та Кабміну стосовно того, щоб створити комісію, яка перевірятиме умови праці на Бурштинській ТЕС. Мета перевірки - проконтролювати перевищення викидів шкідливих речовин в повітря й умов праці людей", - розповів голова Галицької громади.
Та це вже не перший кричущий випадок забруднення довкілля Бурштинською ТЕС Ахметова.
Нагадаємо, 1 листопада на Бурштинській тепловій електростанції, що розташована в Івано-Франківській області сталася масштабна аварія - на площі 10 гектарів вилилися шкідливі речовини, а саме прорвало золошлакопровід, по якому проходять шкідливі продукти спалювання вугілля, далі ці відходи потрапили у річку Дністер та у криниці жителів Західної України.
Та за версією «ДТЕК Західенерго» в Україні, на Бурштинській тепловій електростанції всього лише прорвало колектор і жодної шкоди довкіллю немає.
Попри все, ні журналістів, ні екологів на територію Бурштинської ТЕС не пустили.
І про скандал забули, чи то захотіли забути, а жителі Західної України і надалі продовжують пити брудну воду та дихати відходами від діяльності Бурштинської ТЕС, проте Ренат Ахметов продовжує отримувати значні прибутки ціною людських життів та підірваного здоров'я, адже у нашій державі можна забруднити річку, повітря та не отримати жодного штрафу...
Єдина надія на Бога, та на те, що і Бурштинській ТЕС не вистачить скоро для роботи вугілля.
Адже сьогодні, 17 грудня, СБУ попереджає уряд, що Україна "за крок від" відключення ТЕС через нестачу вугілля.
Служба безпеки України надіслала Кабінету міністрів України звіт щодо контррозвідувального забезпечення об'єктів критичної інфраструктури в електроенергетичній сфері. Насамперед аварійна зупинка загрожує кільком ТЕС, які забезпечують теплом цілі області.
Слов'янська ТЕС має у 50 разів нижчий за необхідний запас вугілля; Луганська ТЕС має в чотири рази нижчі за мінімально необхідні запаси; Чернігівська ТЕЦ – запаси у п'ять разів нижче норми; Дарницька ТЕЦ взагалі не має запасів.