Її офіційне відкриття відбулося напередодні Дня УПА. Тоді ж присутні побачили відтворення бою повстанців з енкаведистами під час театралізованого дійства, що його презентували студенти ТНМУ та члени громадської організації «Інститут дослідження національної спадщини».
Організатори проекту — Леонід Кравчук, доктор історичних наук, та Тарас Кадобний, кандидат філософських наук, переконані, що відвідини криївки закарбуються в пам’яті набагато краще і надовше, аніж теоретична лекція. Вони працювали над облаштуванням сховку чотири місяці, і так відразу і не здогадаєшся, де вхід до криївки, бо виглядає так, ніби це звичайний колодязь. Вони задумали все так, аби за інтер’єром та екстер’єром усе нагадувало часи підпілля — криївку ж робили за згадками довгожителів. Експонати для облаштування сховку подарував медуніверситет.
«У нас зародилася ідея відродити краплинку нашої історії, краплинку історії боротьби українського народу за свою незалежність, а після прочитання книги Федора Венженовича «Нас не здолали», ми зрозуміли, що потрібно реалізовувати задумане», – розповів Леонід Кравчук.
За словами ректора ТНМУ Михайла Корди, музей-криївка стане місцем шани полеглих героїв Української повстанської армії. Тут зможуть організовувати історичні реконструкції члени науково-краєзнавчої студії ТНМУ «Терполяни». Тепер у криївці можуть відбуватися виїзні заняття з історії для студентів Тернопільського медичного університету. Також вона слугуватиме чудовим об’єктом для ознайомлення гостей зі Східної України та представників іноземних делегацій з історією боротьби нашого народу за незалежність.