Вперше свято дітей почали відзначати у 1950 році за рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі.
Регіональне представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області проводить систематичний моніторинг дотримання прав дітей, які перебувають в школах-інтернатах, навчально-реабілітаційних центрах, центрах соціально-психологічної реабілітації, загальноосвітніх закладах. Лише упродовж цього року до таких об’єктів здійснено 5 моніторингових візитів.
«На жаль, доводиться констатувати факти порушень прав дітей на достатній життєвий рівень, що включає харчування, одяг, житло, права на освіту, на охорону здоров’я, на звернення та інші. Для усунення даних порушень вживалися заходи реагування», - поділився з "ТЕРНОПОЛЯНАМИ" регіональний представник Омбудсмена у Тернопільській області Андрій Смик.
За його словами, щоб повноцінно користуватись своїми правами, їх необхідно знати. Тому одним з напрямків діяльності Уповноваженого є проведення просвітницьких заходів для дітей та молоді.
Напередодні свята регіональний представник Уповноваженого в області Володимир Воловник та громадський монітор Мар’яна Гевко провели зустріч зі студентами Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола. Дітям прочитали лекцію про основні права та свободи неповнолітніх, механізми їх захисту та роль інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у цих процесах.
«Варто зазначити, що день захисту дітей — це не лише веселе свято для дітей, а щорічне нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, аби діти знали як поводити себе коли поруч немає дорослих, аби не боялись звертатись за допомогою та були відкриті, коли цього потребує ситуація», - підкреслив регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимир Воловник.
Нагадаємо, що головним міжнародним документом, який захищає права дітей в усіх країнах є Конвенція ООН про права дитини, що була прийнята Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 20 листопада 1989 року та ратифікована Україною 27 лютого 1991 року.
«Конвенція правомірно вважається міжнародною дитячою конституцією та запроваджує сучасні універсальні стандарти, які слугують орієнтирами щодо забезпечення прав дітей у світі й у кожній країні зокрема. У Конвенції проголошується право дитини мати свою думку, містяться положення про те, щоб при вирішенні будь яких питань, які стосуються дитини, її інтереси враховувались якнайкраще, зокрема, утверджується право дитини на сім’ю», - пояснив Володимир Воловник.- Цей день є слушною нагодою звернути увагу дорослих на те, що запорукою повноцінного та щасливого дитинства є дотримання прав та інтересів дітей: права на життя, на освіту, піклування, відпочинок і дозвілля, розвиток талантів, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці – власне всіх багатогранних складових життя».
Джерело: "ТЕРНОПОЛЯНИ"