Останній випадок пов’язаний із будинком на вулиці Юліана Опільського, 4. Там замінили старі двері позаминулого століття на нові металеві.
Зараз з’явилася можливість повернути старовинні двері, активісти збирають гроші на їх реставрацію.
«Утім, нас цікавлять не тільки ці двері. Ми переконані: збереження історичної архітектури не менш важливо, ніж ремонт доріг, зведення церков і забудова парків. Автентичні деталі - це невідновлювальний ресурс, котрий творить ідентичність міста, та й мешканців, теж.
Рятуючи сьогодні одні двері, ми врятуємо історичну архітектуру міста», - йдеться у повідомленні активістів у фейсбук-спільноті «Збережемо старовинні двері на Опільського».
Про важливість старих автентичних деталей у місті розповів також кандидат історичних наук, дослідник Тернополя Володимир Окаринський.
«Того, що залишилося від старого, несовіцького Тернополя, є дуже мало і стає все менше. А скоро не залишиться нічого. І буде Тернопіль, як трошки менша Вінниця або Хмельницький, Кропивницький (Тамбов, Воронєж…, якщо «пощастить»). З родзинок залишаться лишень озеро-став і чотири пам'ятки національного значення. Оті дрібнички: старі двері, хвіртки, парканчики, необрізані дерева — як слова. Можна, звісно, говорити суржиком або неомовою, тільки це нудно. А в місті, де тих дещиць нема, вже й нічого не шкода. І нікого, пріч пересічного рогуля, воно не затримає. В такому місті не жити, не насолоджуватися, не гуляти, а тільки залити очі та сидіти в хаті», – висловлюється науковець.