В замку, що знаходиться в селі, археологи проводили розкопки.
На руїнах замку знайшли п’ять археологічних артефактів. Зокрема, історики розкопали залишки підпірної стіни, яму та рів, які залишилися від поселень Трипільської культури. Про це розповіли в Національному заповіднику замки Тернопілля, пише «Ternopil-future».
Інші знахідки відносяться до більш пізніх епох. Так, археологи виявили руїни печі, які датують 17 століттям. На глибині 80 сантиметрів під землею знаходиться культурний шар того ж періоду, що й будівництво замку.
Науковий працівник Національного заповідника Володимир Данилейко на своїй сторінці в соціальній мережі розповів, що близько шести тисяч років тому на місці замку знаходилося поселення Трипільської культури. Тому й частково збереглися сліди життя древніх племен.
Окрім залишків будівель археологи відшукали уламки кухонного та столового посуду, керамічні вироби та скло. Серед цікавих знахідок є декілька монет та підвіска, на якій зображені символи Перуна – божества, якому поклонялися трипільці.
Володимир Данилейко зазначив, що розкопки проводитимуть і в північній частині замку. Адже вважається, що на цьому місці могла знаходитися ще одна брама для в’їзду в споруду. Браму так і не вдалося розшукати, хоча розкопки принесли позитивні результати: знайшли фундаменти палацу з підвальними приміщеннями. Варто додати, що на Тернопільщині в 17 столітті не було замків з двома в’їзними брамами.
На думку археологів, на місці Підзамоцького замку ще до його будівництва могли знаходитися оборонні укріплення, що розміщувалися від західної сторони споруди. Припущення ще мають підтвердити додаткові дослідження.