Усі роботи виконано без залучення коштів міського бюджету.
Метою проекту є створення простору, який сприятиме фізичному, емоційному та психічному відновленню відвідувачів через контакт із природою. Територію облаштували поруч із зоокутком, вибравши ділянку, що найкраще відповідає концепції саду.
"Тут висаджено близько 200 рослин, зокрема сакури, японські клені, сосны, ялівці, морозостійкий бамбук, кедри, азалії та німфеї. Загалом представлено понад 40 видів рослин з акцентом на біорізноманіття. Рослини підібрані з урахуванням клімату та стилю саду. Ландшафтні композиції виконані за принципами японської садової культури - з гармонійним поєднанням зелені, каміння та води", - зазначили у Тернопільській міській раді.
Крім зелених насаджень, обладнано арки для плетистих роз, перголу для гліцинії, пішохідні доріжки з декоративного каміння, встановлено лавки для відпочинку, лавки-качалки, урни, LED-освітлення та сонячно-вітрову електростанцію для зарядки ґаджетів. На вході встановлено традиційні японські ворота торії.
В рамках проекту відреставровано стару водяну блиску. Також з'явився вказівник із відстанями до озер світу.
Незабаром буде завершено монтаж п'яти аераційних фонтанів із LED-підсвіткою.
Проект є частиною ініціативи «Мери за економічний розвиток», яка спрямована на стале розвиток громад, підтримку місцевого підприємництва та модернізацію інфраструктури. Тернопіль активно долучається до цієї програми, впроваджуючи екологічні та інноваційні рішення.
Коментарі