Про це під час брифінгу розповів журналістам ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий.
– Ми не знаємо, доки буде діяти адаптивний карантин. Невідомо й те, до якої зони належатиме Тернопіль – «червоної», «помаранчевої», чи «жовтої». Але я робитиму все для того, щоб студент міг в очі побачити викладача, – наголосив Андрій Крисоватий. – Безсумнівно, університет готовий до навчання в умовах пандемії. Ми сформували спеціальний фонд, аби забезпечити заклад відповідними засобами. Кожен підрозділ отримав аптечки, у які входять термометри, тонометри, різноманітні медикаменти. Викладачі та інші працівники університету, які контактують з студентами, обов’язково повинні працювати в щитку, окрім звичайної маски. Також у нас діє загін студентів-волонтерів. Я завжди послуговуюся філософією, що студент – не об’єкт діяльності університету, на який направлена дія навчального закладу, це – суб’єкт життя. Такі елементи студентоцентризму у нашому класичному університеті, без сумніву, будуть тільки розвиватися.
Андрій Крисоватий зазначив, що з 1 вересня навчальний процес буде змінено так, аби в університеті не було масового скупчення студентів. Для цього буде змінено графік занять та перерв.
– У навчальних аудиторіях, де могли перебувати одночасно 200 осіб, тепер буде не більше 20-ти. У тих, які розраховані на 250 студентів, впускатимемо не більше 60-ти. При цьому через одні двері буде вхід, через інші – вихід, аби студенти не дихали лице в лице. Це обов’язкова умова. В одних заняття триватиме 60 хвилин, в других – 65, в третіх – 70, в четвертих – 75. Чому? Якщо всі діти з однієї пари вийдуть на перерву, буде дуже велике скупчення в коридорах і на вулиці. Щоб такого не було, перерва в одних не буде співпадати з перервою в інших. Ми заборонили ставити «енки». Ти сьогодні погано почуваєшся – сиди вдома. Всі лекції транслюватимуть онлайн в режимі реального часу. Студенти мають можливість слухати й навіть ставити питання викладачу, будучи вдома, – пояснив Андрій Крисоватий.
За словами ректора, у ТНЕУ діє лікарський центр, а також група студентів-волонтерів.
– Ми відкрили 5 лікарських ставок. Я попросив міністра врахувати ситуацію, адже ми беремо на себе відповідальність перед батьками дітей, які в нас навчаються. Гуртожиток один на 516 осіб, інший – 380. Яким чином зробити так, щоб ми їх убезпечили? У нас компактно сформовані корпуси. За кожним корпусом закріплено окремий факультет чи інститут. Кожен декан має групу викладачів-кураторів і групу студентів-волонтерів, – підкреслив Андрій Крисоватий. – Мене як ректора найбільше хвилює здоров’я студентів, викладачів, допоміжного і обслуговуючого персоналу. Разом з тим навчання онлайн може мати тимчасовий характер. Якщо ми переведемо всю систему навчання в такий режим, то можемо багато втратити. Зокрема, здатність студента пізнавати щось нове через погляди викладача. Слова і технологія навчального процесу за допомогою комп’ютеризації – це 40 % навчального процесу. Інші 60 % я закладаю на особисту здатність педагога донести інформацію. Я не відкидаю дистанційне навчання, але все таки система «офлайн» обов’язково повинна бути.