Засідання відкрив голова обласної ради Віктор Овчарук, на зустріч запросили заступника міського голови Леоніда Бицюру.
"39 ШВЛ є в місті Тернополі, жоден не задіяний, лише один пацієнт на кисневій підтримці, більша частина хворих на коронавірус на амбулаторному лікуванні. Було здійснено 6 тисяч ПЛР- тестувань, - повідомив Леонід Бицюра, заступник міського голови. - Карантин було введено, щоб трохи зупинити швидкість поширення епідемії та підготувати медичну галузь до нових паціжнтів з коронавірусом. Та економіка міста втратила за час карантину 100 мільйонів гривень. Та те, що робиться сьогодні, це недопустимо, ми не можемо дозволити більше не працювати бізнесу, зупинити громадський транспорт і так далі. Знаю, що зараз на державному рівні думають, що робити з Тернополем і хочуть прислати більше правоохоронців, але це не вихід. Ми прийняли рішення рекомендувати правоохоронцям діяти в межах Конституції. Торгівельні заклади, садочки, спортивні школи будуть працювати у звичному режимі, так само як і громадський транспорт. До того ж прошу тернополян дотримуватися протиепідемічних заходів - носити маски, дезінфекція і так далі - дотримання дитсанції. Ми звертаємося до Міністра МОЗ, щоб забрати з Тернополя червоний статус. Також ми звернулися до обласної протиепідемічної комісії, щоб повернути зупинки залізничного транспорту у Тернополі".
Голова Тернопільської обласної ради відзначив, що хотів би почути на основі яких показників Тернопіль було віднесено до червоної зони.
Представники ДУ "ТОЛЦ" пояснили, що є чотири критерії за яким відносять регіон до певної зони.
Це чотири показники - завантаженість ліжок, який має бути не більше 50 відсотків, обхват проведення ПЛР тестувань та ІФА - тестувань населення, коефіцієнт виявлення та динаміка росту інфекційних випадків.
На сьогодні Тернопіль має більше по двох показниках - це коефіцієнт виявлення і динаміка росту інфекційних випадків, відповідно віднесений до регіону зі значним поширенням коронавірусу.
Ріст був по цих двох показниках за останній тиждень.
Та на 2 серпня Тернопіль відповідав критерям зовсім не червоної зони.
"Найбільше в лікарні швидкої допомоги у Тернополі - 39 осіб, та 25 осіб в обласній інфекційній лікарні з підтвердженим діагнозом - коронавірус, - розповів Володимир Богайчук, начальник управління охорони здоров'я ТОДА".
Віктор Овчарук відзначив, що у розрахунку Уряд взяв завантаженість ліжок більше 50 відсотків у Тернополі, але це і хворі і пацієнти з підозрою, але у постанові йдеться, що мова йде про саме підтверджених хворих на коронавірус.
"Пан президент є клоун, я перепрошую, - відзначив Василь Деревляний, заступник голови обласної ради. - У Києві приймали рішення про Тернопіль у червоній зоні, і не було присутнього жодного чиновника з Тернопільщини, то це як так. Уряд прийняв рішення, що Тернопіль у червоній зоні ще в 'ятницю, то чому ТОДА ще в суботу не зібралася і не зробила якісь дії, як так можна?!. Держава не допомогла ні копійки, підприємці, фермери, активісти всі скидаються і дають гроші на медицину, а вони беруть і приймають рішення без жодного представника області про те, що Тернопіль у червоній зоні. Та треба спільно зустрічатися і працювати, щоб все це вирішити".
Засідання голів фракцій Тернопільської обласної ради щодо віднесення Тернополя до «червоної зони»Засідання голів фракцій Тернопільської обласної ради щодо віднесення Тернополя до «червоної зони»
Опубліковано Файне місто Понеділок, 3 серпня 2020 р.