Особливості перспективного плану формування територій громад обговорили сьогодні з головою Тернопільської облдержадміністрації Володимиром Трушем представники Козівського, Підгаєцького, Монастириського, Бучацького та Бережанського районів.
Вони висловили свої пропозиції та подальше бачення розвитку районів, зокрема й громад.
Очільник області наголосив на важливості співпраці та побудові конструктивного діалогу, а також висловив свою підтримку представникам районів.
«Ми готові до діалогу та співпраці. Усі звернення спрямуємо в Уряд, який сьогодні вирішує питання адміністративно-територіального устрою. Важливо звернути увагу на ефективність, розвиток та подальшу спроможність громад в рамках реформи децентралізації. Лише після затвердження Урядом всіх документів, ми зможемо сказати, скільки буде громад і як виглядатиме основа адміністративно-територіального устрою», - зазначив Володимир Труш.
Він наголосив на важливості врахування здатності громади вирішувати усі питання місцевого значення та бути стратегом у плануванні свого успішного майбутнього.
А насправді, за словами представників громад, які вчора були на зустрічі з Володимиром Трушем, в ОДА їм заявили , що на Тернопільщині залишиться тільки один район - Тернопільський.
"Сьогоднішній день міг стати переломним для майбутнього нашої Зборівщини. Річ у тому, що чисельна делегація від Зборівського району, це і голова районної ради Максимів Б.І.заступник голови Олійник Л.В. голови громад району Максимів Р.С., Наконечний Б.Я., Фесик Л.І., депутат міської ради Добуш І.Я., депутат від Зборівського району Тернопільської обласної ради Пінь М.М. побували на прийомі у голови Тернопільської ОДА п.Труша, - написав Леонід Олійник, представник Зборівської громади, який був присутній на зустрічі. - Окрім нашої делегації були представники Козівського, Монастириського, Підгаєцького районів. Наше представництво було найбільшим, тому, що ми були ініціаторами зустрічі.Не скажу, що прийом був теплим, через карантинні обмеження в кабінет потрапили не всі. Причина зустрічі? Майбутній адміністративний поділ області. 3 адміністративні одиниці чи 4. Бути Бережанському району? Куди потрапить Зборів? Напревеликий жаль зустріч дала більше запитань ніж відповідей. Суть у тому, що існує велечезне лобі у просувані Бережанського району. У проекті адмінреформи у 2015 році було 3: Тернопільський, Чортківський і Кременецький. Ідея Бережанського виникла після появи у голови ОДА Барни, заступника (назвемо його п. "В")
Зараз ця людина знову заступник у Труша. І тому використовує всі можливості для досягнення своєї мети. Обласна адміністрація вперто ігнорує всі рішення рад. Пояснюю, що Тернопільська обласна рада , на основі рішень і звернень Зборівської районної ради ,прийняла рішення про майбутніх 3 райони(без Бережанського). Але така у нас цікава демократія. Найвищим носієм влвди є народ України. Він делегував представляти свої інтереси місцевим радам (міській, районній, обласній у майбутньому це будуть ради громад). А виконавча влада, яка підзвітна радам, ігнорує інтереси. Грає свої закулісні ігри, виконує чиїсь забаганки, лобіює "шкурні інтереси". І на сьогоднішній зустрічі взвглі ошешила представників народу, про майбутній ЄДИНИЙ район в Області ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ. Це подібне на якийсь фантасмогоричний БРЄД (іншого підібрати не можу). Але з цього зробив один висновок Пана Труша прислали в Тернопіль з однією метою. Зробити все, щоб області не було. І на наступні місцеві вибори буде 2 варіанти: Вінницька (Подільська) або Івано-Франківська (Галицька). Вибирайте. Трошки пізніше повідомлю про витягнуту із нафталіну "аферу" із медичними округами".
Додамо, що днями Кабмін затвердив перспективний план розвитку Тернопільської області, та до сьогодні в очі його ніхто не бачив.
Тому у представників громад виникає маса питань щодо поділу області на райони та ОТГ.