Читайте нас в соціальних мережах

94-річній упівці з Тернопільщини Ванді Демчук вручили орден княгині Ольги (фото)

Неділя, 18 листопада 2018 15:34
Орден княгині Ольги ІІІ ступеня вручили94-річній Ванді Петрівні Демчук з міста Копичинці Гусятинського району. Жінка була зв’язковою, розвідницею, перевозила зброю для учасників УПА та займалася просвітницькою діяльністю серед населення.

Відповідний Указ про нагородження підписав Президент України Петро Порошенко. Вручив важливу державну нагороду – орден княгині Ольги ІІІ ступеня голова ОДА Степан Барна. 

У 16 років Ванда Демчук вступила до молодіжної організації «Січ», а в 18 – Організації українських націоналістів. Працювала у місцевій лікарні, допомагала пораненим хлопцям та провідникам ОУН.

У березні 1946 року схоплена кадебістами. Протягом п’яти місяців мужньо витримувала щоденні допити, знущання і жорстокі катування у Чортківській тюрмі, проте, не зламалася. Дівчина не видала жодного з побратимів, відтак була засуджена до 15-ти років каторги. Звільнилася у квітні 1956 року.

Сьогодні жінка – щаслива мати і бабуся. З трепетом слідкує за подіями в Україні та часто згадує про своїх побратимів, які віддали життя за волю рідної країни.

46447586 1492310217539225 2959118452742160384 n

 

46482824 1492310327539214 1655636659120635904 n

 


Додати коментар




ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ