Куріння електронної сигарети не позбавить залежності до звичайної. До того ж пара, яку випускає пристрій під час куріння, містить хімічні сполуки, які провокують утворення ракових захворювань.
Про це розповів під час прес-конференції голова правління ГО “Життя”, член Ради Реанімаційного пакета реформ, експерт у сфері контролю над тютюном Андрій Скіпальський.
— Кожен п’ятий школяр-підліток є споживачем електронних сигарет і це – катастрофа. Ми маємо нове покоління населення, коли діти заходять в нікотинову залежність не через споживання сигарет, а через куріння модних електронних пристроїв. Коли підліткам набридне заправляти, змінювати картриджі, заряджати пристрій, вони легко перейдуть на куріння традиційних сигарет і стануть споживачами тютюнових корпорацій. Через лобізм та відсутність державницькою позиції щодо регулювання вмісту, продажу та маркетингу електронних ситуація у країні не змінюється на краще. Законопроекти, які регулюють електронні сигарети згідно Директиви, не приймаються понад три роки. Це, до речі, також причина поширення в Україні новітньої тенденції – електронних сигарет. В нас чомусь електросигари пропагують як продукт зменшення шкоди від куріння і це лише сприяє збільшенню їхнього використання, — підмітив пан Андрій.
Спікер зауважив, що електроприлад – той же шприц, через який наркотики надходять до легень курця. Чоловік наголосив, що електронні сигарети більше вживає молодь, бо курці зі стажем не переходять на цей прилад. За словами чоловіка, серед 10 млн. курців лише 3% сказали, що вживають електросигарети. Це – 300 тис. осіб.
— У багатьох країнах світу, зокрема Туреччині електронні сигарети взагалі заборонені. В Україні ж, за прикладом європейських держав, мають бути введені цивілізовані стандарти обмеження куріння приладів неповнолітніми. Дуже проблематично досягнути, аби внести їх до законодавства. До того ж Міністерство охорони здоровя декілька разів публікувало свою непримириму позицію щодо кальянів та електронних сигарет, проте уряд на це не зважає. Як не сумно, але за останній рік в Україні грошовий ринок електроприладів для куріння зріс від 1,5 до 2,5 млрд. Ще жоден продукт в нашій державі, певне, не мав 80% зростання попиту, — зазначив Андрій Скіпальський.