На захід з’їхались тисячі лемків, тернополян включно із обласним керівництвом, народними депутатами та лідерами політичних сил. Щоб привітати всіх учасників приїхав і лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок.
- Найліпшим і найприємнішим для мене з того, що я побачив і відчув сьогодні – є люди. Це Ви, товариство. Це велика лемківська сім’я, яка є частиною нашої Української родини. Я вами захоплений, адже незважаючи на всі лихоліття, незважаючи на те, що лемків гнали зі своєї землі, намагалися вбити порозуміння між родинами, знищити мову, традицію, культуру, Вам вдалося все це вберегти, а значить - вдалося нам усім вберегти Україну. Вдалось зберегти наші світоглядні, родинні цінності, які передавалися від покоління до покоління. Сьогодні нам намагаються нав’язати всілякі збочення, змушують повірити, що потрібно жити по-іншому. Незважаючи на це ми українці знаємо як потрібно жити на своїй Богом даній землі і ми маємо розуміння того, що таке втрачена земля; що таке, коли за закритими шторами отець провадить службу Божу; що таке, коли заховані книжки від кагебістів і інших нелюдів; що таке, коли материна пісня, українська пісня передається від матері до доньки. Саме це той скарб для нашого покоління. Мені сказали і я зрозумів, що це дійсно правда: «Лемко то є українець со знаком якости». Й от мені здається, що у лемків є саме та родзинка, яка потрібна нам всім – це традиція. Як Шевченко говорив, що таке нація – це мертві, живі і ненароджені. Ось це той ланцюжок – кровна спільнота, цінності. Саме це нам потрібно зберігати та передавати. Я думаю, що наша мета стати останнім поколінням, яке дієво боротиметься за Україну. Дай Боже, щоб наші діти і внуки не боролись за Україну, а користались плодами великої могутньої української нації. Сьогодні бажаю усім гарного дня. Слава Вам, слава лемкам і слава Україні! Посмішок і перспективи, - наголосив Олег Тягнибок.


