Читайте нас в соціальних мережах

Один із музеїв Тернопільщини поповнився унікальними експонатами

Четвер, 28 червня 2018 16:00
Обласний комунальний музей Богдана Лепкого в Бережанах поповнився унікальними експонатами з Канади.

Прижиттєві видання творів Богдана Лепкого передала на зберігання в його фонди завідувачка бібліотекою Інституту святого Володимира у Торонто Галина Остапчук.

Музейну збірку повнили книги «Починок» видана у друкарні «Свобода» в Нью-Джерсі в 1917 році, «От так собі: мініяттури» видавництва «Червоної Калини», 1926 рік, «Оповідання»  Українське видавництво, «Начерк історії української літератури. Книга 1 (до нападів татар)» – Коломия: Галицька накладня Якова Оренштайна, «Начерк історії української літератури. Книга 2 (від нападів татар до Котляревського)» – Коломия: Галицька накладня Якова Оренштайна.

До речі книги, які побачили в світ у коломийській друкарні Оренштайна нині є бібліографічними раритетами. Вони зберігаються, зокрема, у колекціях Петра Арсенича, Зеновія Жеребецького (Івано-Франківськ), Івана Вишиванюка (Коломия) та ін. Багато їх є в особистій бібліотеці Івана Франка (нині є складовою частиною архіву письменника у Відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України у Києві). Але найбільшою колекцією видань Оренштайна нині володіє бібліотека Торонтського університету, де вони всі оцифровані.

Український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури, видавець, публіцист, громадсько-культурний діяч, художник Богдан Лепкий народився 4 листопада 1872 року в с. Кривеньке Чортківського району. Літературною творчістю почав займатися під час навчання у Бережанській гімназії, ще в другому класі писав вірші, оповідання, створив поему про русалок (не збереглася).

За кількістю написаного Богдан Лепкий поступається в українській літературі тільки Інові Франкові. Загалом його творча спадщина становить понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поем, а також переклади, літературознавчі розвідки, статті літературного та мистецького спрямування, опубліковані у численних газетах, журналах, альманахах, календарях, збірниках; він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями. Бібліографія творів письменника становить до тисячі позицій.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар