Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.
Реліквію планують продемонструвати відвідувачам виставки «Врятуймо скарби разом», яка експонуватиметься в Івано-Франківську, де зараз живе тернополянин Віктор Чернов.
Саме цей чоловік 20 років тому, на руїнах однієї з хат у Зарваниці, знайшов частину окладу давно втраченої чудотворної ікони.
«Проходячи повз руїни, виявив прямокутний шматок чорної бляхи з заглибинами. Піднявши його і придивившись, побачив зображення позолоченої колони, на котрій сидів півень. Зрозумів, що це частина окладу ікони. Вдома переглянув книгу з історії Зарваниці і переконався, що знахідка моя – це частина ікони Розп’яття», - розповів пан Чернов у ексклюзивному інтерв’ю кореспондентові РІСУ.
Зі знахідкою чоловік звернувся до музейників Івано-Франківська, які й визначили, що йдеться про фрагмент ризи втраченої у 40-их роках минулого століття святині.
Образ цей був здавна шанований не лише на Тернопільщині, але й далеко за її межами. У XVIII столтті митрополит Атаназій Шептицький проголосив ікону Розп’яття чудотворною.
А історія її появи, й сама нагадує диво - в 1740 році один побожний та багатий господар Зарваниці, Стефан Рисан, виїхав волами літньою порою на свою сіножать по сіно. Змучений, задрімав на возі. Коли ж пробудився, перед очима у нього щось ясніло з неба. Його воли стояли на колінах, а в повітрі, невисоко над землю, висіла ікона розп’ятого Спасителя, осяяна небесним блиском.
В 1754 році згоріла дерев’яна церква, але ікона залишилася неушкодженою. В цьому ж році була відбудована інша церква Святої Тройці і до неї перенесено обидві ікони. Ікону Ісуса було вміщено в головному престолі. Слід ікони обірвався 1944 року., Чи збереглася вона до наших днів і де перебуває сьогодні – невідомо.
А віднайдену і відреставровану половинку ризи, яка оздоблювала чудотворну іону Розп’яття Ісуса Христа з Зарваниці виставлять для огляду в експозиції Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею.