Біля меморіалу представники духовенства провели традиційну панахиду за батьком української нації та окропили свяченою водою монумент Тараса Григоровича.
Цього дня вшанував пам'ять славетного Кобзаря «незлим тихим» СДМ-координатор у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії отець Ярослав Шевчук.
— Сьогодні ми зібралися біля пам’ятника Кобзаря, адже нам не байдужі ті сини й дочки українського народу, які усім серцем переживали за Україну, які оспівували і плакали над стражденною долею свого народу. Нині ми також присутні тут для того, аби вкотре згадати чоловіка із войовничим непоборимим духом, який за життя пройшов через призму поневірянь та «салдепівщини». Крик стражденного володаря українського духу лунає і до сьогоднішнього дня, закликаючи кожного з нас не бути байдужими, — звернувся отець.
Ярослав Шевчук наголосив, що на сьогоднішній день до слів Шевченка особливо варто прислухатись майбутнім синам та дочкам України, аби ті не втратили головної життєвої мети – бути патріотом своєї нації.
Опісля пам’ятного заходу присутні тернополяни долучилися до мистецької програми, яку зорганізувала біля пам’ятника Молодіжна комісія УГКЦ.