Читайте нас в соціальних мережах

Тернополяни запалили хрест зі свічок, щоб вшанувати пам'ять жертв голодомору (фоторепортаж)

Неділя, 26 листопада 2017 17:47
25 листопада на Театральному майдані представники духовенства, міської влади, військові та громадськість запалили свічки і хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодомору.

 Після традиційного молебню, на акції «Запали свічку» до тернополян звернулися очільники міської та обласної влади міста.

Комуністичний режим вибрав дуже жорстокий спосіб, як знищити український народ – геноцид голодом. За період геноциду мільйони українців умирали щодня. Мільйони ненароджених дітей, мільйони покалічених доль і сімей. За даними істориків, число померлих складало в ці роки від 3 до 10 млн. осіб. Комуністична Росія хотіла не просто знищити українську націю, вона хотіла поруйнувати нас духовно. Знесилені, зморені голодом, холодом і страхом українці мали стати на коліна, а генетична пам'ять нашого народу мала бути стерта назавжди, так щоб він і не мріяв про свободу, незалежність. Та, незважаючи на будь-які переслідування, голодомори, тортури, українська нація вистояла, і за десятки років українці здобули омріяну незалежність,  — поділився Сергій Надал.

Сергій Віталійович наголосив, що в період новітньої історії під час революції гідності та російської окупації українці ще раз довели всьому світові, що їхня державотворча нація – невмируща. Що українці – нація, яка має право мати свою країну і може самостійно визначати власний шлях розвитку.

До слова вшанування долучився і голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Ніхто не буде жаліти нашу націю, якщо ми самі не навчимося цінувати рідну державу і на її захист не стане український солдат. Якщо в радянські роки народ нищили голодом, то сьогодні окупант на Сході України намагається знищити нас кулею, знищити нашу віру, нашу державу. Та з Божим провидінням ми отримали шанс відстояти незалежність, отримали українську армію, тому нарешті маємо можливість оцінити і розбудувати державу. Мільйони українців тоді віддали свої життя, а сотні, тисячі українців зараз воюють зі зброєю на плечах хочуть від нас одного – побачити творіння української самостійної держави, — поділився Степан Барна.

Варто зазначити, що після слів пам’яті сотні тернополян запалили лампадки та виклали їх у формі хреста на центральній площі міста. Опісля відбулася піша хода до Церкви Різдва Христового.

 

{module ban760}
{loadmodule Останні новини}



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ