29 листопада 1984 року - у м.Саскатун (Канада) помер священик, педагог, уродженець Гусятинщини о.Степан-Йосиф Бахталовський. Навчався в містах Станіславі та Римі. З 1922 р. — у Канаді. Був ігуменом у різних монастирях, директором і професором Малої семінарії в м. Йорктоні, парохом у різних містах України та Канади. Упорядник молитовника «З нами Бог», автор книги «Біографії єпископів, владик-страдників», статей у релігійних часописах.
29 листопада 1887 року - у с.Гнилички Підволочиського району народився адвокат, доктор права, співробітник Державного секретаріату торгівлі й промислу ЗУНР, громадський діяч Григорій Йосипович Стецюк. Помер 10 грудня 1971 р. у м.Чикаго (США).
29 листопада 1912 року – в с.Антонівці Шумського району народився старшина УПА, письменник Максим Скору́пський («Макс»). В грудні 1939 перейшов у німецку зону окупації, в Кракові вступив до ОУН, служив у «Веркшутц» (поліція Генерал-губернаторства Польща). З 1940 у Німеччині, працював у «арбайтдинст», районовий провідник ОУН(м) у Вишнівці. У січні-квітні 1943 р. був у лавах червоних партизанів, а з травня 1943 - в Кременецькому загоні УПА-ОУН (мельниківців) під командою «Хріна». В липні 1943 р. після роззброєння його бандерівцями був змушений перейти у Дубенський курінь УПА-ОУН(Б), сотенний, з березня 1944 курінний УПА-Південь на Кременеччині. У травні 1944 року переїхав на Захід. Після війни був зв'язковим ОУН(М) і американської розвідки. В 1950 році емігрував до США, став церковним і громадським діячем, голова ОДВУ, тереновий провідник ОУН(М) в США. Помер 11 грудня 1985 року в США.
29 листопада 1919 року – у Львові помер галицький натураліст, педагог, мовознавець, письменник, громадський діяч, дослідник мови і фольклору лемків, уродженець с.Більче-Золоте Борщівського району Іван Верхратський (на фото). Велику увагу приділяв вивченню фольклору лемків Словаччини, де здійснив подорожі у 1897 і 1899 рр. Перша праця, присвячена фольклору лемків південних схилів Карпат, «Гоя дюндя і собітки на Угорській Русі», в якій подано опис основних календарних звичаїв разом з весняними піснями із сіл Вапенник, Петрине, Дрічно, Збійне. Обряд собіток записаний у с. Бодружаль. Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків». Основоположник української наукової термінології з природознавства. У 1880 році видавав журнал «Денниця». Написав підручники для гімназій з ботаніки, зоології й мінералогії. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.
29 листопада 1919 року - у Тернополі відублася нарада за участі міністрів А.Лівицького, М.Ковалевського, радника міністра внутрішніх справ П.Христюка, головного інспектора армії УНР В.Кедровського, які прийшли до висновку, що без матеріальної допомоги неможливо організувати армію, яка б визволила українську територію. Умови, поставлені польським урядом, важкі, але на них треба погоджуватись, українська місія в Варшаві повинна підписати мирний договір з поляками.
29 листопада 1991 року – в Бухаресті (Румунія) помер поет, перекладач, громадський діяч, уродженець Лановеччини Кирило Куцюк-Кочинський. Перекладав українською та румунською мовами твори англійських, болгарських, італійських, німецьких, польських, російських, словенських, угорських та французьких письменників.