Серед них цибуля подільська – ендемічна, регіонально рідкісна рослина, яка зростає на кам'янистих схилах природного заповідника «Медобори». Про це повідомили у природному заповіднику «Медобори».
Часник подільський, або цибуля подільська (Allium podolicum) — багаторічна трав'яниста рослина родини цибулевих, заввишки 20-50 см. Підземні органи представлені цибулиною. Стебло до середини, а інколи й вище, вкрите гладенькими листковими піхвами. Листки сидячі, прості, вузьколінійні, згорнуті уздовж.
«Суцвіття — зонтик. Блискучі, блідо-рожеві або білувато-кремові квітки розташовані на квітконіжках різної довжини, які під час цвітіння пониклі, а при достиганні плодів стають прямостоячими. На відміну від інших видів цибулі, яким часто притаманне утворення дочірніх цибулинок у суцвітті, часник подільський такі цибулинки ніколи не утворює. Плід — коробочка», - поділилися у заповіднику.
Рослина посухостійка, світлолюбна, морозостійка. Віддає перевагу чорноземам, утвореним на карбонатних породах із неглибоким шаром продуктів руйнування, хоча може траплятися і на піщаних ґрунтах.