Читайте нас в соціальних мережах

Як отримати компенсацію за пошкоджене під час обстрілів житло: покрокова інструкція

Субота, 12 липня 2025 15:33
Росія продовжує атакувати українські міста, і все більше родин залишаються без даху над головою. Якщо житло було пошкоджене чи знищене внаслідок ракетної чи дронової атаки, держава надає фінансову допомогу через програму «єВідновлення».

Як подати заяву

Перший крок — повідомлення про пошкоджене майно. Зробити це можна: через застосунок або портал «Дія»; у найближчому ЦНАПі.

У заяві потрібно вказати особисті дані, ІПН, дані паспорта, контактну інформацію, опис пошкоджень, тип і площу житла, кількість людей, які в ньому проживали, а також — додати фото- чи відеофіксацію (якщо є). Після подачі повідомлення людина отримає сповіщення про його реєстрацію.

Далі — подача заяви на компенсацію. Для цього необхідно підготувати: довідку про відсутність судимості (можна оформити онлайн у «Дії»); згоду співвласників (за наявності); документи, що підтверджують право власності;довідки про пільги — якщо вони вказані у заяві.

Скільки часу розглядають заяву

Комісія, яка оцінює збитки, має ухвалити рішення не довше ніж за 30 календарних днів.

Дистанційне обстеження

Нові правила дозволяють проводити обстеження житла дистанційно. Для цього використовують супутникові знімки, фото з дронів або світлини, які надає сам власник. Щоб їх зарахували, потрібно: щоб фото було кольоровим, чітким, без спотворень; файл мав містити дату, час і геолокацію; щоб було видно пошкоджені елементи (стіни, дах, перекриття) з різних ракурсів;на фото мали бути орієнтири — номер будинку, табличка з адресою чи інші впізнавані деталі. Також можна додавати акти ДСНС чи поліції, свідчення очевидців.

Сума компенсації

Сума залежить від рівня пошкоджень: Категорія А — до 200 тис. грн; Категорія Б — від 200 до 350 тис. грн для квартир, та до 500 тис. грн для приватних будинків.

Хто може отримати компенсацію

Із березня 2025 року допомогу можуть отримати не лише власники житла. Якщо людина в полоні, зникла безвісти або визнана безвісно відсутньою, компенсацію може оформити опікун майна чи хтось із близьких родичів.

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ