Читайте нас в соціальних мережах

"Я не міг сидіти і в перші дні пішов": історія військового з Тернопільщини, який воює з 2018 року (фото, відео)

Середа, 02 липня 2025 19:44
Головний сержант роти 83-го батальйону 105-ї окремої бригади тероборони ЗСУ, штаб-сержант Богдан з позивним Байкер із Тернополя в Збройних силах України з 2018 року.

Він став на захист України в той день, коли молодшому синові виповнилося 17 років. Старший син військовослужбовця також боронить країну від російських окупантів. Свою історію військовий розповів Суспільному на сході України.

"Це було в 2018 році, я проснувся одного разу і сказав: "Все, досить. Малий виріс, треба йти щось робити" Пішов і підписав контракт на три роки. Тоді була АТО. Після контракту займався бізнесом, ремонтували машини. Але довго воно не тягнулося, може з рік — і почалася війна. Я вже не міг сидіти і в перші дні пішов", поділився військовий.

Сьогодні Богдан — головний сержант роти. Каже, що його завдання — не лише керівництво, а й підтримка побратимів.

"Моя специфіка — робота з особовим складом. Консультую, раджу, допомагаю і сам з хлопцями виконую бойові завдання. Зараз стало трохи складніше тут, ніж було. Складнощі в посиленні обстрілів, через зміну ситуації, тактики ведення бойових дій ворогом", — розповів Богдан.

Під час одного з бойових завдань Богдан отримав контузію. Разом із побратимами вони завчасно поглибили укриття, і це, за його словами, врятувало життя:

"Копали, копали по черзі. Викопали на повний зріст. Оце мене й урятувало, я так тепер зрозумів. Я броню скинув, пішов у бліндаж, як сьогодні пам’ятаю — читаю книжку "Історія України". І чую: вихід один, другий. А потім — страшний вибух. Сморід від пороху. І думка: "Де моя каска?" Дивлюся — хлопців теж контузило. Евакуювали нас і на госпіталь. Досі відчуваю свист у вухах, шум, але нічого, воюємо далі", — згадує Богдан.

Старший син Богдана також воює — нині служить у Часовому Яру. Молодший ще навчається. Черезпевні обставини Богдан не пішов на фронт у 2014-му: після розлучення залишився з молодшим сином до його повноліття.

"Синові в 2014 році було 13 років, не міг його залишити. Жінка поїхала за кордон, ми розлучилися. Чекав, поки він підросте, поки закінчить школу. Синові виповнилося 17 — і я пішов підписувати контракт", поділився захисник.

Під час відпустки військовий відвідує рідних, однак каже — від війни не відключається.

"То за одним з фронту дзвонять, тут за іншим. Син каже: "Тату, може, поїдемо відпочинемо?" Я кажу: "Може й зробимо так" Друг скаржився, що грошей нема, робота не та… А я йому кажу: "Ти вранці встав, пішов на роботу, прийшов додому, ліг біля дружини і спиш спокійно. А там… Там болото, окоп. Ти живеш одною годиною, не те що днем", ", — сказав військовий.

Любов до України прищепили батько й дід. Перший тризуб Богдан побачив у дитинстві в книжці.

"Перший тризуб я побачив у книжці "Історія України", мені було вісім років. Її ховали, берегли. Із того зображення я зробив собі татуювання ще у 90-му", — згадує Богдан.

1749c2f591196ddd.jpg

c53e7af336da2bb0.jpg

83fc73ffb5a56c1e.jpg

3ef2beae86609f60.jpg

96f461a2d023eb88.jpg

fb34ca1913eeeb6f.jpg

 a3ce85780417e5f8.jpg

3a100f869baa2065.jpg

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ