День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна та Європа відзначають 8 травня.
У 80-ті роковини, щоб вшанувати пам’ять полеглих у Другій світовій війні, зібралися представники влади, духовенства, громадськості. Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання, помолилися за мир, за Україну, за всіх, хто віддав життя за свободу нашої землі, а також поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій на Микулинецькому кладовищі у Тернополі.
Україна захищає мир і свободу в Європі й просто зараз, коли російська агресія знову поставила їх під загрозу.
День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 -1945 років символізує не тріумф переможців, а нагадує про страшну катастрофу і застерігає, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми шантажем, ультиматумами, збройною агресією або анексією.
Нагадаємо, понад 10 років тому Україна перейшла до європейської традиції відзначення перемоги над нацизмом – не святкувати, а вшановувати. 8 травня ми згадуємо Другу світову війну з повагою до людей, які боролися проти нацизму. У цей день Україна дякує всім захисникам, увічнює пам’ять загиблих воїнів і жертв найкривавішої війни в історії людства.
«Сучасна росія — не переможець нацизму, а спадкоємиця тоталітаризму, що використовує історію як інструмент війни. Маємо не дати росії вкрасти нашу пам’ять, привласнити колективну перемогу чи зманіпулювати історією заради виправдання агресії та злочинів проти нашої держави та людей. Фронт прокотився всією територією України двічі. Щонайменше вісім мільйонів українців загинули, серед яких 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових. Серед жертв на українській землі — півтора мільйона євреїв, убитих під час Голокосту, що складає біля чверті всіх євреїв Європи, вбитих нацистами у роки Шоа», - зазначили у ТОВА.