Тут зібрані всі писанки України в одному місці. Ви можете подивитися й порівняти писанки з Гуцульщини, Буковини, Покуття, Лемківщини, Опілля, Бойківщини, Полісся, Поділля, Слобожанщини, Подніпров’я та Причорномор’я. Загальна кількість експонатів – 12 000. Зрозуміло, що виставити всі писанки одразу не вийде, тому виставка часто оновлюється.
Наприкінці вересні 2000 року спорудили цю архітектурну будівлю, що має форму величезного яйця. Її звели спеціально для того, щоб експонувати та зберегти витвори писанкового мистецтва. Через деякий час музей у вигляді яйця став візитівкою Коломиї. 23 вересня 2000 року, під час проведення Десятого Міжнародного Гуцульського фестивалю, музей писанки в Коломиї урочисто відкрили. Висота будівлі складає трохи більше 13-ти метрів, в діаметрі вона сягає 10-ти метрів.
Головна виставкова зала виконана у формі яйця та розфарбована у червоний колір. Всі писанки розміщені групами, відповідно до регіону України, де вони були намальовані. Також музей писанки в Коломиї експонує розписані яйця, виготовлені українцями з цілого світу. Тут Ви побачите декоративні яйця й писанки з Білорусі, Чехії, Румунії, Словаччини, Польщі, фарфорове яйце з Франції, ізраїльські кам’яні яйця, весільні обрядові яйця з Алжиру, декоративні яйця з Данії, Індії, Китаю, Ізраїлю, США, Канади, Пакистану, Шрі-Ланки та Єгипту.
Мало кому відомо, що музей збудували в рекордні строки – 90 днів, а його центральна зала (що у формі яйця) зовсім не має даху і виконана із кольорового скла. Площа вітражу становить 600 м2. Окрім цього, зовні пам’ятку оздобили орнаментами в тривимірному просторі.
В музеї є цікава традиція. Коли сюди приїздить хтось з відомих людей, їм вручають яйце, розтоплений віск та писачок і просять залишити автограф. Після цього майстри таке яйце розписують та додають до колекції.