"Тисячі українських дітей сьогодні не мають можливості навчатися очно в українських школах через війну. Багатьох із них батьки були змушені вивезти за кордон, аби врятувати від небезпеки. Зараз ці діти навчаються в іноземних школах за програмами країн перебування. Щоб допомогти зберегти зв’язок з українською освітою та національною ідентичністю, улітку Міністерство освіти і науки України запровадило українознавчий компонент — стислу навчальну програму з ключових предметів: української мови, історії та географії України, а також інших дисциплін, які зазвичай не вивчають за межами країни", - написав Оксен Лісовий.
Тепер в Україні починають роботу над створенням цифрової платформи для дистанційного навчання, яка дасть змогу охопити ще більше українських дітей, незалежно від того, де вони перебувають.
Йдеться про освітню екосистему, що об’єднає відеоуроки, оцінювання, навчальний контент з українознавства.
"Учора ми зробили перший важливий крок — підписали меморандум із головним партнером, який проявив соціальну відповідальність і висловив готовність підтримати створення цієї платформи для українських школярів. Платформа стане частиною політики «Школа офлайн», яка передбачає доступну, якісну та безперебійну освіту незалежно від місця перебування дитини", - повідомив міністр.