Уже через місяць у Тернополі завдяки програмі «Підтримка культурної діяльності в Україні за участю Великої Британії» від British Council Ukraine прогримить міжнародний музичний фестиваль «Гамселить».
Відкриття фестивалю відбудеться у п’ятницю 25 квітня презентацією виставки сучасного мистецтва в Українському домі «Перемога».
Опісля – безоплатна майстерка з просторового звуку від британської організації IKLECTIK.
Далі - унікальне 12-тиканальне звучання (аmbisonic) і навчання, як його організувати.
Завершиться день виступами українських артистів Ujif_notfound (він же Георгій Потопальський) і Алли Загайкевич з творами, спеціально написаними для цієї аудіосистеми.
До слова, Алла Загайкевич — композиторка і перформерка, арт-директорка проєктів електроакустичної музики “Електроакустика”, “EM- VISIA”, голова Асоціації електроакустичної музики України в CIME/ICEM, авторка статей в наукових виданнях. Цьогоріч вона отримала Шевченківську премію в номінації «Кіномистецтво» за повнометражний фільм «Довбуш», до якого створила саундтрек.
Георгій Потопальський — член Асоціації електроакустичної музики України при Національній Спілці композиторів України (з 2010 р). Представляв Україну на концертах Міжнародної конфедерації елекроакустичної музики CIME у Китаї, США, Польщі, Австрії та ін., співзасновник школи New Media Art.
Вхід на виставку, яка триватиме до 30 квітня щодня з 10:00 до 19:00, - вільний, а придбати квитки на фестиваль можна тут:https://secure.wayforpay.com/payment/hamselyt
До речі, для студентів фахових музичних спеціальностей Тернополя діє 50% знижка.
Другий день фестивалю у креативному кластері Nа пошті – концерт за участі шести артистів – Whaler, Undo Despot, NFNR, Ship Her Son, Andrew Deme і в тому числі - постіндустріального проєкту з Лондона Am Not.
Його звучання базується на крижаній ворожій атмосфері, антилюдських механічних ритмах та абразивних шумових текстурах для світу, що перебуває у лещатах інформаційного психозу та пост-органічного відчуження.
За 15 років своєї діяльності Am Not брав участь у численних концертах та фестивалях по всій Європі та Великобританії.
Його виступи відомі інтенсивністю та експериментальністю, що привертає увагу шанувальників нестандартного підходу до електронної музики.
Завершальний день фестивалю сміливими музичними експериментами вражатимуть українські артисти Stonefromthesky, Myaso Rave і тернопільські ветерани електронної сцени ZSUF, а також бельгійсько-конголезький композитор, музикант, мастеринг-інженер та дослідник Седрік Фермонт.
Седрік працює в сфері шуму, електроніки, електроакустики, саунд-арту від 1989, співпрацював з цілою плеядою музикантів зі всього світу, отримав низку нагород.
Пише музику для звукових інсталяцій та хореографії.
Також у неділю, 27 квітня, виступить британський дует Tears | Ov (UK) що працює в галузі експериментальної композиції та медіа-археології. Їхня робота досліджує перетин мас-медіа та особистісних систем вірувань, грайливо викриваючи тиранію культурних норм. Вони прагнуть відокремити машину від людини.
Лайнап доповниться виступами двох молодих артистів на старті своєї кар’єри, яких організатори оберуть через open call.
Усі дні виступи артистів супроводжуватимуться відеоартом від VJ Lenoczka, а ще – роботою 20ft радіо, яке транслюватиме з місця подій діджей-сети та інтерв’ю учасників.
До речі, навіть ті, хто не зможе бути в Тернополі, зможуть відчути атмосферу фестивалю онлайн завдяки відеотрансляціям.