За даними служб, у 2024 році на Тернопільщині зафіксовано близько 6 тисяч сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. У 230 сім’ях батьки ухиляються від своїх обов’язків, а в майже 1300 родинах зафіксовані випадки домашнього насильства.
Проблеми у роботі служб у справах дітей обговорили під час круглого столу за участі представників ТОВА, фахівців служби у справах дітей, обласного центру соціальних служб та органів місцевого самоврядування.
Під час зустрічі також обговорили питання координації між структурами, що опікуються соціальним супроводом сімей, контроль за умовами проживання дітей у спеціалізованих закладах.
«Робота служб у справах дітей потребує вдосконалення, адже моніторинг показав серйозні проблеми, зокрема, недостатню взаємодію між відповідальними органами. Тому було прийнято рішення про проведення навчань для працівників служб у справах дітей, а також запровадження системного контролю за дотриманням службами у справах дітей вимог законодавства щодо захисту прав дітей. Крім того, на місцевому рівні громади отримають чіткі рекомендації щодо організації соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах», - зазначили у ТОВА.
Також наголосили на необхідності створення єдиної бази даних для обліку дітей, їхнього соціального статусу та переміщень. Цей проєкт реалізовуватиметься за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини та міжнародних донорів.
Також заплановано посилення контролю за умовами утримання дітей у закладах інтернатного типу, що стане обов’язком громад, на території яких вони розташовані.