Читайте нас в соціальних мережах

В Україні зростають штрафи від ТЦК за порушення мобілізації

Субота, 29 березня 2025 22:00
Ці заходи викликають суспільний резонанс через значні суми штрафів: вже заблоковано рахунки 26 тисячам українців.

"Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку (стаття 210 КУпАП). Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку – тягне за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 гривень. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від 5100 до 8500 гривень. Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період – тягне за собою накладення штрафу від 17000 до 25500 гривень", - повідомили у Тернопільському обласному ТЦК та СП.

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП)

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5100 до 8500 гривень і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 17000 до 25500 гривень.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 8500 до 11900 гривень і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 25500 до 34000 гривень.

Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17000 до 25500 гривень і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 34000 до 51000 гривень.

"А тепер помножте ці суми на 2.  Річ у тім, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (стаття 307 КУпАП). У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений частиною 1 статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку встановленому законом.  У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу (стаття 308 КУпАП). Якщо ж так сталося, що 15 днів минули, і несплачений штраф передали до виконавчої служби для примусового виконання, то сума відповідно зростає до, наприклад, 34 тисяч. Якщо додати 10% виконавчого збору й інші витрати, то це виходить 37,5 тисяч гривень.  50% знижки на штрафи ухилянтів: Закон прийнято", - наголосили у ТЦК. 

На зображенні може бути: текст

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ