Читайте нас в соціальних мережах

Як тернополянам за кордоном стати на військовий облік?

Субота, 15 червня 2024 16:29
Народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що українці за кордоном можуть стати на військовий облік через дипломатичну установу.

 

Йдеться лише про чоловіків, які, виїжджаючи за кордон, особисто зверталися в ТЦК з документами та знялися з військового обліку.

«В постанові уряду передбачено, що це можна зробити або особисто, з’явившись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, або через дипломатичну установу, написавши заяву в довільній формі, надавши копію першої сторінки паспорта. А вже далі дипломатична установа України може подати [документи] до відповідних територіальних центрів», — сказав він в ефірі Radio NV.

Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну, що опублікована на сайті уряду, тепер взяття військовозобов’язаних на облік може здійснюватися без їхньої присутності, якщо вони перебувають за кордоном.

Так, громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше 3 місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 563 "Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" стати на військовий облік одним з таких способів.

Вони, звісно, можуть і самостійно прибути до України та піти в ТЦК. Але також вони можуть подати заяву довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до ТЦК, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України. Тобто через посольство або консульство у країні перебування.

Заяву треба подавати особисто, разом із закордонним паспортом. Закордонна дипломатична установа (консульство чи посольство) надсилає заяву з визначеними документами відповідному ТЦК на їх адресу електронної пошти, яка розміщена на їх офіційному сайті, у семиденний строк. Надалі треба чекати відповіді та рішення.

Додати коментар