Йдеться лише про чоловіків, які, виїжджаючи за кордон, особисто зверталися в ТЦК з документами та знялися з військового обліку.
«В постанові уряду передбачено, що це можна зробити або особисто, з’явившись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, або через дипломатичну установу, написавши заяву в довільній формі, надавши копію першої сторінки паспорта. А вже далі дипломатична установа України може подати [документи] до відповідних територіальних центрів», — сказав він в ефірі Radio NV.
Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну, що опублікована на сайті уряду, тепер взяття військовозобов’язаних на облік може здійснюватися без їхньої присутності, якщо вони перебувають за кордоном.
Так, громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше 3 місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 563 "Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" стати на військовий облік одним з таких способів.
Вони, звісно, можуть і самостійно прибути до України та піти в ТЦК. Але також вони можуть подати заяву довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до ТЦК, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України. Тобто через посольство або консульство у країні перебування.
Заяву треба подавати особисто, разом із закордонним паспортом. Закордонна дипломатична установа (консульство чи посольство) надсилає заяву з визначеними документами відповідному ТЦК на їх адресу електронної пошти, яка розміщена на їх офіційному сайті, у семиденний строк. Надалі треба чекати відповіді та рішення.