Читайте нас в соціальних мережах

У «Сінево» заявляють про арешт головного офісу в столиці

Вівторок, 27 лютого 2024 17:50
Державне бюро розслідувань арештувало будівлю головного офісу і центральної лабораторії у Києві.

 

«"Сінево Україна", яка є частиною міжнародної групи Medicover з головним офісом у м. Стокгольм, офіційно заявляє, що арешт є протиправним, незаконним, та може вважатися тиском на бізнес, який є найбільшою європейською інвестицією в галузь охорони здоров’я України», — каже компанія.

Зазначається, що ДБР наклало арешт на будівлю в межах кримінального провадження, яке ведеться за фактом «незаконного виведення з державної власності нерухомого майна у період з 2016 по 2021 рік.

«Водночас дане кримінальне провадження ДБР не має жодного стосунку, ані до міжнародної групи Medicover, ані до будівлі, яка належить групі, та на яку накладено арешт», — стверджує «Сінево».

Там додають, що Medicover в особі кіпрської компанії «Лінкмікс Холдінгс Лімітед», придбала будівлю ще у 2010 році у фізичних осіб, тобто на момент придбання будівля перебувала у приватній власності й «жодним чином не могла бути виведена з державної власності у 2016-2021 роках».

Також компанія заявляє, що арешт було накладено без офіційного повідомлення, і їй стало відомо про це «лише по факту появи відповідного запису в державному реєстрі».

«Сінево» закликало якнайшвидше розв'язати питання у правовому полі та скасувати арешт будівлі лабораторії, інакше вона припинить свою діяльність, що призведене до повної зупинки роботи компанії.

«Внаслідок цього без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться не лише мільйони громадяни України, клієнтів "Сінево", але й низка благодійних, неприбуткових, військових і державних організацій, які компанія обслуговує на безоплатній основі. Загалом, близько 250-300 тисяч людей щомісяця», — йдеться в заяві.

У компанії додали, що також бюджет України недоотримає понад 310 млн грн податків і зборів щорічно — стільки лабораторії сплатили торік, а більше ніж 2300 співробітників стануть безробітними.

Держбюро розслідувань заявило, що після накладення арешту головного офісу і центральної лабораторії мережі лабораторій «Сінево» жодних перешкод у наданні медичних послуг «не виникало та не виникає й сьогодні».

Там кажуть, що ще з 2022 року здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення службовцями одного з міністерств, Фонду держмайна та держпідприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства. Фахівці наголошують, що вказаний арешт був неодноразово предметом судових оскаржень, які залишили ухвалу слідчого судді в силі. Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ