Читайте нас в соціальних мережах

Поляки розблокували пункт пропуску «Дорогуськ – Ягодин»

Понеділок, 11 грудня 2023 17:48
Польські перевізники розблокували перший великий пункт пропуску на українському кордоні Ягодин – Дорогуськ. Він був заблокований він 6 листопада.

 

Західне управління Державної прикордонної служби повідомило, що польські прикордонники сповістили українських колег про те, що з 14:00 за київським часом завершилася акція протесту польських перевізників перед пунктом пропуску «Дорогуськ – Ягодин».

 «Оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі. Просимо водіїв врахувати цю інформацію під час планування міжнародних перевезень», – інформує речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

У Державній прикордонній службі зазначили, що до блокади у цьому пропускному пункті кордон перетинало 1200-1300 вантажівок на добу. Тоді як під час акції протесту за добу на в'їзд в Україну оформляли 100-130 вантажних автомобілів, на виїзд – близько 30.

Розблокуванню пункту пропуску передувала заява війта ґміни Дорогуськ Войцеха Сави, який підписав рішення про припинення протесту.

«Я більше не можу дозволяти, щоб жителі ґміни втрачали роботу», – цитує війта сайт Interia. Війт посилається на законодавчу передумову необхідності припинити блокувати кордон, а саме про загрозу втрат майнових втрат у значних розмірах. Йдеться передусім про фінансові втрати підприємців.

Після 13:00 місцевого часу протестувальникам оголосили розпорядження війта, спершу вони сприйняли наказ негативно. Однак після прибуття кількох екіпажів поліції уже за годину почали пропускати вантажівки. Також перевізники повідомили, що оскаржуватимуть рішення війта та планують масову акцію протесту у Варшаві.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар