За його словами, туди увійшли "нові й значні" обмеження для російського військово-промислового комплексу на імпорт та експорт. Також у ньому розширено перелік заборонених пропагандистських ЗМІ. До санкційного списку зокрема потрапила 121 фізична та юридична особа.
"Ми націлені на тих, хто відповідальний за депортацію та примусове усиновлення щонайменше 6 000 українських дітей. Це явне порушення міжнародного права, зокрема Женевської конвенції", — зазначив дипломат.
Що конкретно увійшло до 10-го пакету санкцій ЄС проти Росії:
- Додаткові заборони на експорт критичних технологій і промислових товарів, таких як електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запасні частини для вантажівок і реактивних двигунів, а також товарів для будівельного сектора, які можуть бути використані в інтересах російських збройних сил, наприклад, антени і крани.
- До списку заборонених товарів потрапили нові електронні компоненти, які використовуються в російських системах озброєнь, здобутих на полі бою, включно з безпілотниками, ракетами, гелікоптерами, а також специфічні рідкісноземельні метали, електронні інтегральні схеми та тепловізори.
- Заборона на транзит через Росію експортованих з ЄС товарів і технологій подвійного призначення.
- Додаткові обмеження на імпорт товарів, що приносять значні доходи Росії, зокрема бітум і синтетичний каучук.
- Ініційовано процес призупинення дії ліцензій на мовлення RT Arabic і Sputnik Arabic.
- Обмеження можливостей для громадян Росії обіймати будь-які посади в керівних органах об'єктів критичної інфраструктури та організацій ЄС.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року на РФ було накладено понад 11,4 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 14 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.