Читайте нас в соціальних мережах

Замість ЗНО у 2023 році вступники складатимуть мультипредметний тест: основні вимоги

Субота, 21 січня 2023 12:15
У 2023 році абітурієнти замість ЗНО знову складатимуть мультипредметний тест.

Обов’язковими будуть математика та українська мова. Третій предмет можна буде обрати (історія України, іноземна мова, біологія, фізика, хімія).

НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп'ютерного тестування. Тест триватиме 180 хвилин.

Для вступу у цьому році замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років.

Про це стало відомо під час брифінгу у Міністерстві освіти і науки України щодо моделі вступної кампанії у 2023 році в умовах воєнного стану.

Там представили спільну позицію та напрацювання освітніх держустанов з організації та формату проведення вступних випробувань з урахуванням безпеки та створення умов для можливості вступу найбільшої кількості українських випускників.

Основні тези:

– У 2023 році в НМТ обов’язковими будуть математика та українська мова. Третій предмет можна буде обрати. Це може бути історія України, іноземна мова, біологія, фізика, хімія.
– Тест буде тривати 180 хвилин, у ньому буде 3 блоки запитань.
– Принципи, на яких будується цьогорічна встпуна кампанія, це безпека та збереження загальних рис ЗНО в умовах війни.
– Реєстрація на НМТ буде стартувати у квітні, тоді на сайті УЦОЯО і можна буде обрати третій предмет для іспиту.
– Всі пільгові категорії зможуть вступати за дистанційною моделлю і вже впродовж трьох місяців після їхнього прибуття до закладу освіти зможуть укласти договір.
– Заклади військової освіти будуть проводити вступ за власними правилами прийому.
– Українська мова буде містити 30 завдань (максимум – 45 тестових балів), математика – 22 завдання (максимум – 32 бали), іноземна мова – 32 завдання (32 бали). Аудіювання в блоці іноземної мови та власного висловлення у блоці української мови будуть відсутніми.
– Результат вступник отримає одразу після складання іспиту.
– У 2023 році додадуть такі типи завдань як встановлення хронологічної послідовності та вибір декількох правильних відповідей. Завдання з однією правильною відповіддю та на встановлення відповідностей залишаться як і в НМТ 2022 року.
– Не пізніше квітня буде доступний демонстраційний НМТ на платформі УЦОЯО: інтерактивний та ПДФ формат.
– Прохідний бал буде дорівнювати не менше 10% правильних відповідей у кожному блоці (наприклад якщо максимальний бал з української мови 45, то абітурієнт має набрати мінімум 5).
– У рейтингову шкалу 100-200 балів тестові бали будуть переведені на основі загальних результатів всіх абітурієнтів та будуть доступні у кабінеті вступника невдовзі після іспиту.
– Вагові коефіцієнти для вступу у ЗВО для кожного окремого предмету у цьому році теж будуть присутні.
– Тестування буде проходити в тимчасових екзаменаційних центрів по всій території України та за кордоном.
– Програма НМТ на 100% корелює із програмою минулорічних ЗНО. Для підготовки рекомендують використовувати тести минулих років.
– ДПА для 4 та 9 класів скасують.
– Будь-який вибраний третій предмет дозволить учню подати заяву на будь-яку спеціальність. Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності додатково будуть мати творчий конкурс.
– Для вступу можна буде використовувати результати НМТ 2022, а також результати ЗНО 2021 та 2020 року.
– Також передбачена можливість вступу без НМТ, а лише за результатами вступних випробуваь у самому ЗВО можна буде вступити на 53 спеціальності та 11 спеціалізацій, яким надається спеціальна підтримка.
– Середній бал атестату та сільський коефіцієнт у вступі 2023 враховані НЕ будуть. Регіональний коефіцієнт буде врахований навесні залежно від розвитку воєнної ситуації в Україні.
– Загалом вступники зможуть подати до 20 заяв з яких не більше 5 заяв на місця державного або регіонального замовлення (бюджет).
– Мінімальний рейтинговий бал для лікарських спеціальностей – 150, для права – 140, решта спеціальностей – 130. Для дітей загиблих захисників України ці вимоги застововані не будуть.
– Бюджетні місця будуть розділені в умовах широкого вступу однаково і для випускників шкіл, і для випускників коледжів. Аби забезпечити рівність вступу.
– Екзаменатори для перевірки залучатися не будуть, адже все автоматизовано.
– Програма НМТ з історії буде включати програму ЗНО для 8-11 класу. Давньої історії у тестах не буде.
– Діти з ТОТ зможуть вступити диситанційно. 
– У цьому році (як і в минулому) буде дві зміни складання тесту в один день (до обіду і після). Тести на них повторюватися не будуть.

 

vstup_2023_test.jpg

NMT-2023.jpg

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ