"У залах музею розгорнуто такі експозиції: «Вишиванка: традиція та спадщина» із фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею; «Лемківська бісерна розкіш – КРИВУЛЬКА», яку надавши Музейному комплексу «Лемківське село»; а також виставка вишитих картин Ярослава Кондришина – програміста, вишивальника, воїна, який загинув у 2023 році на Донеччині", - інформує Тернопільська обласна рада.
Справді, наша вишиванка дуже давня. І ми не маємо права забути ті години, коли одягнути вишиванку було подвигом, адже за неї переслідували, з неї насміхалися, її поважали ознакою меншовартості…
"Сьогодні, наша вишивана традиція набула елегантного вигляду, вона стала модною, на жаль, і через війну… У нас є всі підстави вважати українську культуру унікальною. У ХХІ столітті триває війна ідей, а нам справді є що запропонувати людству. Щодня ми маємо боротися за утвердження українського в Україні – мови, звичаїв, культури, маємо плекати це у своїх нащадках і транслювати світу», - сказав Богдан Бутковський.
Досить цікаві були і експозиції музею. Серед яких – роботи сучасного київського художника Юрія Нагулка.
У його картинах вишиванка - не просто узори, а душа народу. Проєкт „Код нації” містить символічні образи Матері-Берегині, Козака-Мамая, воїнів сучасної України — вбраних у національне, немов у броню. На картинах вишиванка — не лише деталь, а сенсове ядро образу, духовний центр композиції.
Музейний комплекс „Лемківське село” з Монастириська представив лемківську кривульку — традиційну жіночу нагрудну прикрасу. Нещодавно вона була визнана елементом нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини.
"Вишивають українські воїни. У залі художнього музею представлено роботи Ярослава Кондришина - воїна 42 окремої механізованої бригади, який загинув на Бахмутському напрямку. У мирний час Ярослав творив красу, у воєнний — захищав її, віддавши життя у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави", - повідомила Тернопільська обласна державна адміністрація.
Окрасою заходу до Дня вишиванки в обласному художньому музеї стали мистецькі дарунки у виконанні студентів Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, дефіле „Вишивана Україна”, дефіле з кривулькою студентів Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв.