Читайте нас в соціальних мережах

Та жорстокість не притаманна російському народові, - заявив Папа Римський про війну в Україні

Понеділок, 07 листопада 2022 09:40
Спілкуючись із журналістами під час повернення з Бахрейну, Папа Франциск відповів на запитання про зусилля Святого Престолу, спрямовані на припинення війни в Україні, а також поділився думками про ситуацію світі, де війни сягнули масштабів «світової» війни.

«Прошу вас про це як брат»,сказав Папа Франциск, спілкуючись із журналістами на борту літака під час перельоту з Бахрейну до Італії, попросивши їх «бути пацифістами, виступати проти війн, боротися проти війни».

Так він підсумував відповідь на запитання, що стосувалося війни в Україні, поставлене представником іспаномовної спільноти журналістів, які супроводили його під час 39-ї Апостольської подорожі. У неділю, 6 листопада 2022 р., о 16:36 місцевого часу літак приземлився в римському міжнародному аеропорту Фюмічіно.

«Мене вражає – і тому я вживаю слово “багатостраждальна” [дослівно: “martoriata” - “піддана мукам” від “martoriare” - “катувати, мучити”] – ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, можливо… бо російський народ – це великий народ; це [жорстокість] найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців… Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму. Вистачить згадати Достоєвського, який до сьогодні надихає, надихає християн до осмислення християнства. Я маю велику прихильність до російського народу, як також велику прихильність до українського народу», зазначив Святіший Отець.

Святіший Отець, зазначив, що він висловив свою готовність поїхати в Москву та переговорити з Путіним, якщо треба.

«Мені дуже ввічливо відповів Лавров, мовляв, дякую, але на даний час цього не потрібно», – додав він.

«Але відтоді наш інтерес був великий. Я двічі [тричі – примітка редактора] говорив по телефону з президентом Зеленським; дещо більше із послом. Триває праця над зближенням, щоби знайти вирішення. Також і Святий Престол чинить те, що повинен стосовно полонених, тощо. Йдеться про речі, які завжди робляться, і які Святий Престол завжди чинив. А далі – проповідування миру», сказав Папа.

Та за словами Папи, проблема цього світу - це масове виробництво зброї. 

«А тепер, – вів далі Папа,Хочу поскаржитися: протягом одного століття – три світові війни! 1914-1918, 1938-1945, і теперішня. Бо це світова війна, бо правдою є те, що коли імперії, з того чи іншого боку, слабнуть, то потребують вести війну, щоби почуватися сильними, як також для того, щоби продавати зброю. Бо сьогодні, на мою думку, найбільшим лихом у світі є виробництво зброї. Але ж прошу вас! Мені сказали, не знаю, чи це правда, чи ні, що якщо би протягом року не виробляти зброю, то поклалося би край голодові в світі. Індустрія зброї є жахливою».

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар