У його основі – щит, розділений на праве й ліве поле. Нагадаємо - ліва й права сторони щита в геральдиці визначаються не від глядача, а з точки зору того, хто тримає щит
У геральдичному лівому полі, не голубому тлі, бачимо схрещені золоті меч, ключ та хрест над ними. Це символ катедрального собору єпархії, розташованого у м.Чортків й названого на честь святих апостолів Петра і Павла.
Ключ, символізує апостола Петра. Пригадаймо, що саме ключі зображені на папському гербі Ватикану. Це символ влади прощати і відпускати гріхи, тобто - символічно - відчиняти двері в Царство Небесне.
Синій колір символізує вірність, мудрість та чесність. Також він символізує небо.
У геральдичному правому полі, на зеленому тлі, зображено постать архангела Гавриїла. Пригадаємо, що саме цей небесний вісник приніс Діві Марії новину про те, що Вона народить Спасителя. У єпархіальному гербі його зображення може вказувати на прокатедральний собор Благовіщення Пресвятої Богородиці у м.Бучач.
Термін "прокатедра" означає: "перший за значенням храм після катедри на території єпархії".
Зелений колір – колір землі та надії.
У основі щита зображено червоний цегляний фортечний мур з трьома виступами-зубцями.
Завершують герб єпископські символи – хрест, жезл і мітра, як головні атрибути єпископського правління в єпархії та єпископський медальйон - панагія.
Бучацька єпархія — єпархія Тернопільсько-Зборівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви. Охоплює південну частину Тернопільської області. Назва єпархії — від м.Бучача, однак осідок єпископа Бучацького знаходиться в Чорткові.
Бучацька єпархія об'єднує 14 деканатів: деканат міста Чорткова, Борщівський, Бучацький, Гримайлівський, Гусятинський, Копичинецький, Заліщицький, Золотопотіцький, Коропецький, Мельниця-Подільський, Монастириський, Підгаєцький, Пробіжнянський, Товстеньський.