Читайте нас в соціальних мережах

УПЦ МП заявила, що Епіфаній не має дозволу на службу в Києво-Печерській Лаврі (ВІДЕО)

П'ятниця, 06 січня 2023 14:20
УПЦ московського патріархату заявила, що предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній не має дозволу на анонсоване раніше проведення богослужіння у Лаврі 7 січня.

Також УПЦ МП наголосила, що його намір є спробою «силового захоплення Успенського собору», зазначає Українська правда посилаючись на Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

«За повідомленням адміністрації музею, анонсоване "ПЦУ" богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври не має дозволу. Під час зустрічі з представниками священноначалля і братії Лаври 5 січня в. о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Олександр Рудник заявив, що ніяких звернень про використання Успенського собору та Трапезного храму для проведення богослужінь з боку «ПЦУ» не надходило», - офіційно заявили в УПЦ МП.

Портал також оприлюднив відео з зустрічі, на якому Рудник на питання щодо богослужіння Епіфанія каже: «Ні офіційного звернення, ні неофіційного звернення від ПЦУ я не отримував. Ніяких розпоряджень з приводу цього я не отримував станом на зараз (вечір 5 січня – ред.)» і хреститься, щоб підкреслити правдивість своїх слів.

В УПЦ МП намір Епіфанія провести богослужіння 7 січня в Успенському соборі на території Лаври назвали «спробою силового захоплення… собору шляхом шантажу та введення в інформаційну оману суспільства».

УПЦ МП також звинуватила усі ЗМІ, які опублікували заяву з офіційного сайту ПЦУ, у тому, що вони нібито не перевірили цю інформацію, а «натомість наповнили інформаційний простір черговим фейком від «ПЦУ»».

Нагадаємо, 4 січня пресслужба ПЦУ повідомила, що предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній 7 січня планує провести богослужіння з нагоди Різдва в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Читайте також: рф готує теракти на Різдво в храмах тимчасово окупованих територій – Ірина Верещук

 

Додати коментар