Зрозуміло, що звичаї рідновірів дуже схожі з традиційним. Там також є паска та писанки. На святкуванні були помічені депутати Тернопільської обласної ради Ігор Баконь та Ярослав Сувалко.
«Україна — велика держава, вона має свої географічні та астрономічні параметри, - пояснюють історію свята Великодня в Об’єднанні рідновірів України. - Тому в Києві рівнодення настає раніше, ніж це прийнято за Всесвітнім часом. Рівнодення означає, що довгота дня, який почав зростати від свята Різдва, збільшуючись щодня на кілька хвилин, нарешті зрівнялася з довготою ночі (по 12 годин). Наступний день становить уже 12 годин 1 хвилину, а ніч зменшується — 11 годин 59 хвилин. В народі про це кажуть, що «День поборов Ніч». У першу ж неділю після цієї перемоги в давні часи і святкували Великдень. Вірогідно, тоді це свято не було пов'язане з повною фазою Місяця, як це стало після впроваждження християнства. Вірогідно, християнське святкування паски після повні було прийняте за єврейським зразком і традицією юдейського пейсаха. На Великдень, як одвічний народ-хлібороб, українці випікають ритуальні хлібини, короваї, солодкі пишні баби, колачі. Цей священний хліб має бути якомога вищим — це символ родючості, плідної сили. Великодні писанки та крашанки виконують магію воскресіння душ наших Пращурів».
Ритуальні страви цього тижня виконують магічну роль, тому вживати їх слід саме в той космічний час, коли воскресає Дажбог — тільки тоді Небесна Брама відкрита для душі українців-русичів. Приписи попів постувати в цей час спричинюють зворотну дію — ми «постуємо» практично цілий рік. Пам'ятаймо, що яйце — символ воскресіння Дажбога і Дажбожих онуків, тобто всіх нас, українців-русичів. Тому неприпустимо розписувати і дарувати видуте, порожнє яйце — це символ безпліддя, який застосовують наші вороги, щоб знищити націю.
http://ternopoliany.te.ua/religiya/6651-ternopilski-iazychnyky-vidsviatkuvaly-svii-velykden-v-parku-topilche-foto#sigProIdaac2f2b919
Коментарі