Читайте нас в соціальних мережах

Депутати Тернопільської облради відвідують сесії лише з «групою підтримки» (фоторепортаж)

Четвер, 13 серпня 2015 21:38
Четверте пленарне засідання 52 сесії облради завершилося безрезультатно. Більше години депутати обговорювали порядок денний та вносили до нього зміни.

Найбільше сперечок точилося довкола утворення територіальних громад. Відтак одні депутати запросили собі у поміч сільських голів, а їхні колеги, що витупають проти територіальної реформи – заручились підтримкою бійців АТО з свободівської «Січі». Як наслідок - питання, які стосувалися утворення територіальних громад та призначення виборів у цих громадах не внесли навіть до порядку денного.

Здавалося депутати хоча б проголосують за «схвалення перспективного плану формування територіальних громад Тернопільської області» - але й тут не судилось.

«Проекти щодо добровільного об’єднання подало 29 громад, представники яких присутні сьогодні на засіданні. Наші громади довели свою спроможність бути самостійними, вони могли б у жовтні провести вибори та отримати відповідне фінансування для розвитку об’єктів інфраструктури.  Але Тернопільщина чомусь продовжує пасти задніх у процесі реформування. Ми одна із трьох областей де ще не затвердили перспективний план формування громад», - наголосив заступник голови – керівник апарату Тернопільської облдержадміністрації Віктор Шумада.

Натомість задоволеними таким розвитком подій залишились депутати-свободівці. Вони в один голос запевняють – об’єднання територіальних громад проводилось не на місцях, а у кабінетах чиновників.

«Громада повинні знайти той шлях, де вона може себе забезпечити. Це криється у кількості об’єднаних населених пунктів.  Наприклад Львівська область запропонувала  168 територіальних громад, Кіровоградська – 140, Рівненська – 100. Натомість Тернопільська область запропонувала лише 35 територіальних  громад. Потрібно зрозуміти, чим більше громад – ти сильніші вони, тим більше коштів залишається на місцях. Але коли територіальні громади формуються у кабінетах чиновників, а не на місцях – то маємо таку ситуацію», - зазначає народний депутат України Михайло Головко, що побував на сесії облради.

Після палких дискусій – 4 пленарне засідання завершилось. Дату наступного буде оголошено пізніше.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ