Читайте нас в соціальних мережах

Депутат від "Сили людей" з Тернопільщини втік за кордон і відмовився від мандату

Середа, 06 грудня 2023 10:41
Назарій Пиптик Назарій Пиптик
Стали відомі імена 13 депутатів місцевого рівня, які від початку повномасштабного вторгнення покинули Україну за допомогою системи "Шлях" і досі не повернулися.

Сім з них не просто виїхали за кордон, а й відмовились від депутатських повноважень, повідомляє NGL.media, посилаючись на джерела в Прикордонслужбі. Серед них – 36-річний депутат Чортківської міськради від партії "Сила людей" та ексочільник муніципальної варти Чорткова Назарій Пиптик.

Нардеп написав заяву про дострокове складання повноважень 26 січня 2023 року, а уже через три дні він перетнув кордон як волонтер. Уже 6 лютого, колеги Пиптика проголосували за його відставку.

У систему "Шлях" чоловіка внесла Київська ОВА, де стверджують, що він мав повернутись до 26 лютого.

Міський голова Чорткова Володимир Шматько у лютому 2023-го записав відеозвернення, де повідомив про виїзд за кордон кількох чиновників міськради, серед яких був Назарій Пиптик. Тоді мер сказав, що депутат виїхав по гуманітарному шляху.

"Він збирає вантаж і планує повертатися. Коли це буде і де він зараз, я не знаю. Але він мені написав, що найближчим часом він повернеться в Чортків і продовжить допомагати нам і ЗСУ", – заявив ще тоді Шматько.

Після цих слів пройшло уже майже десять місяців, однак Пиптик так і не повернувся в Україну з обіцяним гуманітарним вантажем. Тепер Володимир Шматько у розмові з NGL.media запевняє, що Пиптик хоч і залишився закордоном, але все ж передає якусь допомогу місцевому благодійному фонду "Покрова Чортків".

Керівник цього фонду – священник Андрій Левкович – уточнив, що за весь період перебування за кордоном Назарій Пиптик переказав на рахунок фонду 12 тис. грн, але ніяких гуманітарних вантажів не надсилав.

Крім того, за даними NGL.media, через систему "Шлях" з України після 24 лютого 2022 року виїхали: депутат Харківської обласної ради Віталій Абрамов, депутат Новомосковської районної ради на Дніпропетровщині Максим Кривда, депутат Харківської районної ради Станіслав Лебедєв, депутат Херсонської райради від Ігор Семеніхін, депутат Соледарської міської ради Сергій Петров та депутат Добропільської міської ради на Донеччині Артем Сундучніков.

Ще сім народних обранців, яких згадують журналісти, "не просто виїхали за кордон, а й відмовились від депутатських повноважень". 

Це депутат Чортківської міськради від партії "Сила людей" та ексочільник муніципальної варти Чорткова Назарій Пиптик, депутат Бориспільської міської ради на Київщині Сергій Пашин, депутат Покровської райради у Кривому Розі Юрій Красножон, депутат Бучанської районної ради на Київщині Святослав Куценко, депутат Золочівської райради на Львівщині Борис Довбета, депутат Дніпровської районної ради Віталій Дорохін, а також депутат Саксаганської районної ради Кривого Рогу Роман Резнік.

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

+2 #1 Григорій 06.12.2023, 10:51
Силолюдівці і самонеміч - зрадники України. Знаю я їх, зрадник на зраднику сидить і зрадником поганяє.
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ