Цікаво, що звітувати Сороколіт вирішив по добрій волі, без примусу збоку колег, мотивуючи це тим, що власником комунального підприємства є громада міста в особі міської ради. Міська рада ж представлена депутатами, які приймають рішення про заснування підприємства та/чи його ліквідацію. Тому, на думку Сороколіта, логічно, що власник має бути обізнаний як функціонує його структура.
- Я хотів презентувати новообраним депутатам підприємство, котре очолюю. Тому звіт був не лише за останній рік, а за всі роки діяльності. Крім того, ми змінили регламент, в якому зазначили, що керівники КП і підрозділів міськради звітують за запитом депутатів. Ось я, як депутат, звернувся до директора КП «Тернопіль Інтеравіа» з запитом, щоб він відзвітував перед моїми колегами-депутатами. Звичайно, це більше жарт. Якщо серйозно, то хотів показати приклад та закласти традицію публічних звітів інших керівників,- каже Іван Сороколіт.
Депутати оцінили звіт директор КП «Тернопіль Інтеравіа» не лише одностайним позитивним голосуванням (із 42 присутніх депутатів - 41 «за»; Іван Сороколіт проголосувати не встиг), а й гучними оплесками.
Міський голова Сергій Надал підкреслив, що зауваження до звіту, відверто, зайві, адже КП, яке очолює Сороколіт, одне з небагатьох, що не «клянчить» гроші з міського бюджету, успішно розвивається та приносить немалі фінансові надходження до головної казни Тернополя.
- Мені приємно, що колеги-депутати підтримали звіт одноголосно, за що їм щиро дякую. Цікаво було б на наступних пленарних засіданнях почути звіти інших КП. Як на мене, це було б правильно з точки зору публічності як перед тернополянами, так і перед депутатами загалом,- наголосив Сороколіт.
До речі, раніше директори КП звітували хіба на засіданнях виконавчого комітету, фактично «кулуарно». Ба більше! Більшість тернополян навіть достеменно не знають, скільки комунальних підприємств міська рада має у своєму арсеналі. Тому, дійсно, цікаво було б почути на наступних сесіях звіти так званих "резонансних" підприємств та управлінь міськради. Як приклад - КП "Тернопільбудінвестзамовник", котре є основним одержувачем міської землі та навколо якого не один рік лунають різноманітні скандали, мало б бути взірцем для публічного звіту.
http://ternopoliany.te.ua/polituka/14040-deputat-miskrady-ternopolia-dopratsiuvavsia-na-oplesky-ta-bezumovnu-pidtrymku#sigProIdb25a338c47


