Деякий час чоловік він боронив Україну на фронті, але повернувся через сімейні обставини. Зараз Андрій Левчук активно розвиває музей у Кременці та займається допомогою армії у складі волонтерського штабу «Українська команда».
Чоловік вважає, що музеї не повинні бути застиглими у часі. Це простори, які мають змінюватися, переосмислюватися та оновлюватися, бо й історія не стоїть на місці.
– Головне завдання таких установ – зберігати памʼять. Ми повинні залишати нащадкам не лише експозиції, а й детальні історії про нашу боротьбу, про те, ким ми є, – каже Андрій Левчук.
переосмислити роботу музеїв, наголошує Андрій Левчук.– У радянському минулому музеї виконували швидше формальну функцію – відвідування таких установ виглядало як обов’язок. Людей звозили автобусами, навіть були відповідальні особи за «відвідуваність». Зараз усе змінилося. Ми працюємо, щоб людям було цікаво приходити до музею добровільно, – зазначив Андрій Левчук.
Для цього у Кременецькому краєзнавчому музеї проводять майстер-класи, займаються волонтерством, аби максимально залучити відвідувачів.
В інтерв’ю Андрій Левчук також поділився рецептами гречаних вареників та вишневого борщу. Ці незвичні страви сьогодні популярні не лише на Кременеччині, а й по всій Тернопільщині.
Про памʼять, рецепти, війну та музейне майбутнє – дивіться у нашому інтерв’ю.