29 січня 1856 року - в Тернополі в сім’ї колоністів з Австрії народився польський славіст, літературознавець, енциклопедист Александер Брюкнер. Найвизначніші праці: — «Нарис історії польської літератури», «Релігійна література в середньовічній Польщі», «Старовинна Литва, народи і боги», «Міколай Рей», «Історія російської літератури», «Польська міфологія» та ін. Помер А. Брюкнер 24 травня 1939 р. у м. Берліні.
29 січня 1945 року – загинув офіцер, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир 94-ї гвардійської стрілецької дивізії (5-а ударна армія, 1-й Білоруський фронт), гвардії полковник, уродженець с.Великі Загайці Шумського району Григорій Шостацький.
29 січня 1949 року – у московській тюрмі помер видатний біохімік першої половини ХХ століття, уродженець Тернополя Яків Парнас. Відомий як визнаний учитель і керівник багатьох талановитих біохіміків. До війни 1939 року ним була створена потужна школа біохіміків у тогочасній Польщі. У Львові він організував Інститут медичної біохімії при Львівському університеті, створив завод хімпрепаратів. Переїхавши до Москви - став одним із зановників щойноствореної Академії медичних наук СРСР, організатором і першим директором Інституту біологічної і медичної хімії АМН СРСР. Парнас був визнаний першим у науковій ієрархії біохіміків СРСР. У 1948 році його арештували, звинувативши у шпигунстві на користь іншої держави…
29 січня 1948 року – МГБ заарештувало уродженця Тернополя, українського піаніста, композитора, диригента Василя Барвінського. Визначний представник української музичної культури XX століття. Провідний діяч Союзу українських професійних музик, почесний доктор Українського університету в Празі Його примусили підписати документ: «Дозволяю знищити мої рукописи». І рукописи були знищені. Потім було довге заслання на 10 років у мордовські табори. Після повернення із заслання усі свої сили зосередив на відновленні з пам'яті творів, рукописи яких були знищені під час його арешту (над цим працював до самої смерті). Похований у Львові на Личаківському цвинтарі у родинній гробниці.
29 січня 1980 року – помер релігійний діяч, ієромонах, уродженець Збаража Гліб – Григорій Кінах. У 1946 році він очолив Головну управу оо. Василіян у Римі. Згодом - служив в Аргентині. Після повернення до Риму – духівник Української папської колегії св. Йосафата, духівник і сповідник дому Головної управи Василіян. Канонічний візитатор василіянських станиць у Аргентині, Бразилії, Канаді та США. Упорядкував збірку української духовної поезії: «Великодні дзвони», «Різдвяна містерія» (обидві 1968), «Достойно єсть...» (1971). Від 1923 – редактор «Записок Чину святого Василія Великого», де вмістив низку власних публікацій; укладав покажчики до численних василіанських видань, вів бібліографію творів сучасних василіянських письменників.
29 січня 1992 року – в Аргентині помер громадський діяч, диригент хорів й оркестрів, уродженець Бучаччини Василь Василик. Створив 2 оркестри духових інструментів, світські й церковні хори у Сороках, Ліщинцях, Базари, Бурдяківцях і Бучачі. Гармонізатор цековного та народного співу. Скомпонував пісні на честь Божої Матері «Цариця Скитальців» та на честь ув'язненого тоді митрополита Йосипа Сліпого «Серед вічних снігів». Написав спомини, які опубліковано у мемуарному збірнику «Бучач і Бучаччина».