Читайте нас в соціальних мережах

Поява криги в морозильці холодильника: причини та рішення

Середа, 20 вересня 2023 08:47
Поява криги в морозильці холодильника: причини та рішення
Чому у морозильних камерах з'являється лід і сніг? Розглянемо причини і можливі самостійні та професійні методи усунення проблеми. Дізнайтеся, як підтримувати холодильник у відмінному стані.

Практично всі сучасні моделі побутового холодильного обладнання мають вбудовану систему авторозморожування. Тому поява льоду в одному з відсіків холодильника (особливо в морозилці апаратів з No Frost) є підґрунтям для дзвінка майстерові. Якщо ж у Вас крапельна модель – поява крижаної кірки в морозилці найчастіше є сигналом про необхідність планового розморожування приладу.

Чому в морозилці з'являється крига?

Основними причинами появи криги або снігової "шуби" в морозилці є:

  • - проникнення всередину відсіку зовнішнього теплого повітря;
  • - одночасне закладення великої кількості "теплих" продуктів;
  • - виставлена надмірно низька температура або включення режиму швидкого заморожування;
  • - наслідок тривалої відсутності електрики;
  • - відсутність розморожування (в апаратах без No Frost);
  • - технічна несправність.

Як показує практика, найчастіше майстри з центру https://lviv-remont.com.ua/ стикаються з проблемами, не пов'язаними з технічними поломками, і впоратися з ними більшість людей змогли б самостійно. Для цього потрібно лише уважно вивчити посібник користувача.

Якщо намерзає лід у морозилці: Що можна зробити самостійно?

Якщо ви виявили появу криги в морозилці, перевірте щільність прилягання дверцят. Часто закриттю можуть перешкоджати не повністю засунуті ящики або габаритні продукти, покладені безпосередньо на полицю. Іноді користувачі забувають зачиняти двері, а сигналізація є не у всіх моделях. Після цього перевірте встановлену робочу температуру. Не слід опускати її нижче 18 градусів із мінусом.

Якщо тривалий час не було електрики, продукти почали танути і конденсована волога поширилася камерою. Також слід переконатися, що ніхто не завантажував велику кількість продуктів навіть кімнатної температури. У таких випадках достатньо розморозити апарат, провести всі гігієнічні процедури і надалі старатися не допускати таких помилок.

Поломки, що призводять до утворення льоду в морозилці

На жаль не завжди можна обійтися простою розморозкою. Якщо через пару днів після цієї процедури крига з'являється на стінках морозилок знову - напевно виникла поломка і для її усунення необхідно запросити майстра сервісцентру. До утворення льоду або снігової шуби можуть призвести такі несправності:

  1. 1. Засмічення дренажу системи автоотатування. У таких випадках крига утворюється в основному під нижньою скринькою. Майстер знімає задню пластикову панель і промиває та прочищає дренажний отвір та канал.
  2. 2. Вихід з ладу компонентів системи автовідтаювання (запобіжника, нагрівального елемента або дефростера). Після діагностики майстер змінює пошкоджену деталь і перевіряє роботу апарату у всіх режимах.
  3. 3. Втрата параметрів чи поломка термодатчика. Оскільки плата не отримує сигнал про досягнення потрібної температури, вона не відключає мотор-компресор, який працює безперервно, створюючи умови для утворення льоду.
  4. 4. Пошкодження або затвердіння ущільнювача дверей. Через це тепле повітря з кімнати проникає всередину відсіку і на стінках камери утворюється сніжна шуба або лід. Зношений ущільнювач підлягає заміні на аналогічний.
  5. 5. Порушено кріплення петльового механізму дверей. Це призводить до нещільного прилягання ущільнювача до корпусу апарату та проникнення всередину відсіку теплого повітря.
  6. 6. Витік холодоагенту. У міру зменшення кількості фреону в системі, падає холодопродуктивність агрегату і щоб “нагнати” потрібну температуру мотор-компресору доводиться працювати безперервно. При цьому утворюється крижаний наліт на стінках камери та на випарнику. Якщо витікає критичну кількість речовини, холодильник взагалі припинить охолоджувати продукти. Для відновлення нормальної роботи майстер знаходить місце розгерметизації, запаює отвір або тріщину та заправляє контур фреоном.

Оскільки для усунення цих поломок знадобляться не тільки запчастини, а й розхідники, а також спеціальні пристрої, довірити ці роботи потрібно лише майстру сервісцентру. Довірте ремонт холодильника професіоналам з https://lviv-remont.com.ua/remont-holodilnikiv/ і ні про що не переживайте!