Читайте нас в соціальних мережах

Як працює котел на вугіллі

Четвер, 17 жовтня 2019 17:35
Як працює котел на вугіллі
Будь-який котел для опалення будинку повинен бути максимально економічним, та ефективним.

Незалежно від типу використовного палива, нам потрібно від пристрою максимально можливе виділення тепла та, звісно, максимально довгий термін служби. Тут можна ознайомитись з найсучаснішими моделями котлів, проте, є особливі моделі, що працюють в основному на вугіллі.

Переваги котла на вугіллі

На ринку опалювальних систем досить ефективними вважаються котли тривалого горіння на вугіллі. Як будь-який твердопаливний котел, таке обладнання досить ефективне у використанні, а паливо доступне у будь-якому регіоні України. До того ж вугільний котел тривалого горіння має низку переваг перед звичайними котлами на вугіллі:

  1. Можливе завантаження досить великої кількості палива, а це відбивається на терміні роботи пристрою на одній порції вугілля. При цьому паливо не горить, а тліє. Такий котел спалює вугілля знизу вверх, а необхідне для горіння повітря подається суворо дозовано, аби повністю контролювати процес опалення та витрату палива. Це приводить до повного випалювання вугілля, наприкінці роботи в топці лишається не більше, ніж один відсоток палива.

  2. На відміну від звичайних твердопаливних котлів, такий пристрій не потребує постійного обслуговування. В залежності від моделі, вугільний котел тривалого горіння може помістити близько 300-500 літрів палива. Пристрій може цілком автономно працювати декілька діб поспіль.

  3. Контрольоване горіння забезпечує зменшену кількість утвореної сажі, що спрощує процес очищення топки. 

  4. Стабільний температурний режим, що обумовлено також контрольованим процесом горіння, забезпечує підтримування точно визначеної температури теплоносія, а це значить, що в приміщенні завжди буде комфортна для мешканців температура.

pasted image 2

Принцип дії вугільного котла

Котли тривалого горіння на вугіллі працюють за звичайними законами фізики. Тобто, якщо паливо підпалити знизу, процес горіння протікає набагато швидше, ніж за умов, коли його підпалюють зверху. Саме використовуючи цю властивість, працюють котли на вугіллі тривалого горіння. В паливну камеру завантажують вугілля, а кисень подається дозовано крізь верхню систему подачі. Завдяки цьому вугілля фактично тліє та виробляє теплову енергію, прогріває теплоносій в змійовику, який має особливу конфігурацію. 

Котел на вугіллі тривалого горіння має й певні недоліки, першим з яких вважають досить високу ціну на обладнання. До того ж більшість таких пристроїв залежать від можливості постачання електрики, що в деяких помешканнях та містах розташування може бути проблемою.

 

 



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ