Читайте нас в соціальних мережах

Керівник підприємства, який “нахімічив” з утепленням школи на Тернопільщині, вже понад рік не повертає державі 320-тисячний борг

Четвер, 16 серпня 2018 14:01
На утеплення будівлі Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, що на вул. Лесі Українки, 4, було використано матеріали, які не відповідають первинній проектно-кошторисній документації.

На головного винуватця незаконно розробленої документації щодо утеплення закладу – керівника ПП «Тернопільагропроект» Володимира Байка було накладено борг 320 тис. гривень, який чоловік досі не повернув.

Як розповів директор ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’єщик, головне порушення під час реконструкції полягало в тому, що замість мінвати школу утеплили пінопластом, який заборонено використовувати.

Проектанти розробили документацію, в якій йшлося, що утеплення приміщення мають зробити ватою. Згідно проектно-кошторисної документації при утепленні навчального закладу повинна бути застосована виключно система Ceresit, оскільки дана марка є запроектована в кошторисі. Адже відповідно до  державних будівельних нормУкраїни «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією», при утепленні будинків дитячих дошкільних, навчальних та лікувальних закладів пінополістерол не можна використовувати. Та це не зупинило проектантів і після розробки  документації Великоберезовицької ЗОШ в неї внесли зміни – проведення утеплення пінопластом. Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області провело перевірку і виявило відхилення від держбудівних норм,наголосив Андрій Об’єщик.

Активіст підмітив, що роботи на об’єкті були виконані не до кінця, до того ж під час реконструкції було використано дешевші матеріали, аніж зазначено в документації.

Навіть пінопласт, який згідно з даними в документах, мав мати товщину 4 см, має лише 3. До того ж при виконанні робіт була відсутня друга лінія ЛЕП, яка має обов’язково бути в лікувальних, навчальних  закладах. Також відсутнє скроплення даху, яке мало би виконувати захисну функцію. Пожежна система також не обладнана, немає вентиляційних елементів, а сходова клітка не приведено в належний стан. Приміщення також мало би бути облаштоване протипожежними драбинами, проте їх немає, — зазначив пан Андрій.

Активіст наголосив, що за невідповідності в проектно-кошторисній документації було притягнуто до відповідальності насамперед керівника ПП  «Тернопільагропроект» Володимира Байко. Горе директора влада оштрафовала на 144 тис. гривень. Оскільки протягом 14 днів винуватець не оскаржив постанову про штраф у суді та не сплатив кошти, сума боргу подвоїлася – 320 тис..

За словами пана Андрія, скандальний керівник так і не повернув  кошти, що не обійшлось не без махінацій.

— Вд ДАБІ було надіслано рекомендований лист з документами про притягнення до відповідальності керівника та виконавчу службу. За незрозумілих причин лист до служби так і не дійшов, хоча в інспекції нам показали документи про сплату поштових витратів. А від «Укрпошти» мені прийшла відповідь, що установа чомусь «не може дати відповідь, чи конверт дійшов до адресата». Дивує зараз те, що якщо, наприклад, на Тернопільщині якийсь водій порушить правила дорожнього руху, то виконавча служба з радістю висмокче з нього останні гроші для бюджету. Суму в розмірі 300 тис. ніхто не поспішає віднімати у порушника для державних потреб, — наголосив Андрій Об’єщик.

Чоловік підмітив, що активісти звернулися до начальника ГУ НП Тернопільщини Олександра Богомола у проханням внести в ЄРДР відомості щодо недбалого ставлення до повернення держкоштів.

Пан Андрій підмітив, що громадські діячі також подаватимуть клопотання у тернопільську прокуратуру, аби було відновлено позов щодо повернення коштів зі сторони Володимира Байко. Якщо ж і в прокуратурі не зможуть нічого вирішити, то за словами громадського діяча, активісти планують самостійно звернутися до Адмінсуду з вимогою визнати бездіяльність окремих органів та відновити в постановах строки повернення коштів.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ