Читайте нас в соціальних мережах

Яких змій варто боятися на Тернопільщині?

П'ятниця, 03 серпня 2018 17:49
У спекотну пору тернополянам так і хочеться відпочити на природі подалі від духоти вулиць. Тільки збираючись у ліс чи поле, варто бути обережними, адже в густих заростях можуть ховатися змії, яких здебільшого багато у спеку.

Як відомо, коли температура повітря перевищує середні показники, активність плазунів знижується. Через палюче сонце вони стають малорухливими та млявими, їхні почуття притупляються, тому на них дуже легко наступити.

Саме тому тернополянам, слід завжди дивитися під ноги, навіть коли ви вже оминули зарості, адже укус змії має важкі прояви та серйозні наслідки. Отрута гадюки руйнує червоні кров'яних тілець крові людини. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.

Як розповіла тернопільська дитяча лікарка-імунолог Ірина Цимбалюк, особливо тяжко укуси змії відображаються на дітях, людях похилого віку та особах зі зниженим імунітетом.

На щастя, цього року в обласну лікарню ніхто не потрапляв з укусами. Серед змій, які поширені на Тернопільщині, ядовитими є гадюка звичайна, деяку токсичність має слина мідянки. Інші змії - вуж звичайний, вуж водяний, полоз лісовий для людей є безпечними. Наш медзаклад повністю забезпечений протиотрутами, тому лікарі зможуть повноцінно надати допомогу людям, які звернуться до нас по допомогу в разі контакту з гадюкою. Навіть якщо в людей можуть бути масивні укуси, то сиворотки вистачить на всіх, — наголосила Ірина Цимбалюк.

Тернополянам варто пам’ятати, що якщо вам або комусь зі знайомих усе ж випало потрапити під зуби змії, а транспортування до лікарні вимагає певного часу, можна самотужки надати домедичну допомогу:

Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався;

Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо;

На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;

Дайте постраждалому воду – при укусі змії важливо багато пити;

Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії;

При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення;

Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

При укусах не варто обробляти рану додатково, припікати її, накладати джгут і вживати алкоголь.

Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу. Тільки не забувайте, що висмокчуючи отрукту, вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ