Читайте нас в соціальних мережах

Тернопільським батькам, бережіть дітей від укусів комах, адже наслідки можуть бути непередбачуваними

П'ятниця, 03 серпня 2018 11:58
Літо – улюблена пора тернопільської малечі, яка у сонячну пору не може всидіти вдома та хоче «досліджувати» місцеві околиці. Саме тому влітку батькам потрібно особливо уважно слідкувати за своїми чадами, адже в буйній зелені її можуть підстерігати кусючі комахи.

У найжаркішу пору року на вулицях Тернополя, особливо на околицях, з’являються комарі, мурахи, бджоли, джмелі, оси та інші комахи. Якщо їхні укуси завдають неприємностей дорослим, то що вже казати про дітей, в яких від контакту з летючими й повзучими тваринками часто з’являється алергічна реакція з набряками.

Маленькі тернополяни найчастіше потерпають від укусів мурах чорного кольору, які переважно кусають дітей у густій траві та біля будинків у приватному секторі. Після укусу цих комах у дітей з’являються великі пухирі, які починають загниватися та важко піддаються лікуванню. Інколи навіть нагноєння є настільки серйозним, що з ними доводиться «боротися» хірургічним шляхом. Часто діток кусають і комарі, які є менш серйозними для малечі. Небезпечними є й укуси осів, адже часто в дітей через це виникають алергічні реакції, що може навіть супроводжуватися анафілактичним шоком. Якщо ж у пацієнта виникає алергія після контакту з осою чи іншою комахою, медики йому вводять антигістамінні препарати та виписують антиалергічні мазі чи гелі, — розповіла тернопільська дитяча лікарка-імунолог Ірина Цимбалюк.

Лікарка наголосила, що якщо дитину укуси комаха і ранка напухає, то уражену ділянку потрібно замочити у холодній воді. Потрібно знати, що якщо у дитини раніше вже була алергічна реакція, пов’язана з укусами комах, то наступна стане важчою. Саме тому допомогу потрібно надавати відразу ж після укусу. Які ліки застосовувати в цих випадках батьки повинні дізнатися від лікуючого лікаря вже після першої серйозної алергічної реакції.

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ