Читайте нас в соціальних мережах

Сльози, чхання, кашель: що робити, аби сезонна алергія не завадила тернополянам тішитися весною?

Понеділок, 30 квітня 2018 22:07
Одні люди чекають весну як довгоочікувану пору тепла, цвітіння рослинності, інша частина населення боїться весни, оскільки ця пора приносить з собою нескінченні сльози.

Чи знали ви, що алергія – найпоширеніше захворювання серед міського населення, зокрема, і серед мешканців Тернополя? З настанням весни вона починає переслідувати кожного жителя, в котрого організм не в змозі боротися з дрібними піщинками-алергенами.

Поліноз (весняна алергія) є алергічним захворюванням слизових оболонок (переважно носа та очей), яке зумовлене підвищеною чутливістю організму до алергенів пилку дерев, трав, чагарників і спор грибів. Щовесни алергікам доводиться переживати подібні симптоми: нежить, кашель, чхання, свербіж і сльозоточивість. Саме так бурхливо реагує на «цвітіння» організм схильної до захворювання людини.

Ознаки захворювання в населення з’являються, як правило, в середині квітня, коли зацвітають дерева, трави, чагарники і спори грибів. За даними місцевих медиків, найпоширенішими рослинами, які можуть викликати алергію, є береза, вільха, дуб, тополя, горіх(всього близько 100 рослин здатні викликати захворювання).

Як правило, поліноз викликає пилок перелічених вітрозапилюваних рослин, оскільки це досить дрібні частинки розміром близько 0,02–0,04 мм, що полегшує їх проникнення до дихальних шляхів. Пилок з навколишнього повітря осідає на слизових оболонках носа, очей і ротової порожнини, потрапляє в бронхи, контактує зі шкірою, тому в чутливих до нього осіб відбувається неадекватна реакція імунної системи і виникають симптоми алергії.

Весняна алергія є поширеним недугом і, за даними статистики, охоплює від 7% до 22% населення. Останнім часом відзначається «омолодження» полінозу – на нього починають хворіти навіть діти дошкільного віку. Закінчується ж загострення переважно в кінці травня (із закінченням бурхливого цвітіння), проте в деяких категорій людей алергія триває ще протягом літа й осені.

Особливістю полінозу є те, що симптоми хвороби з’являються практично в один і той самий час кожен рік. До симптомів належать наступні:

  •  закладеність носа, рясні водянисті виділення з носа;
  •  напади чхання, свербіж носа;
  •  свербіж та почервоніння очей, сльозотеча;
  •  свербіж піднебіння, язика;
  •  утруднення дихання (задишка або задуха);
  •  свистячі хрипи в грудній клітці, сухий кашель;
  •  шкірні висипання (кропив’янка, екзема).

Іноді буває важко зрозуміти, що відбувається з організмом – алергія чи звична застуда, адже симптоми і того, й іншого захворювання дуже схожі – нежить, кашель, сльозоточивість.

Щоб знизити ризик захворювання на поліноз і уникнути неприємних симптомів захворювання, провідні українські лікарі-алергологи радять наступне:

1.У весняний час постарайтеся мінімізувати використання декоративної косметики для очей.

2.Уникайте прогулянок у суху вітряну погоду. Краще прогулюватися після дощу, коли пилок прибивається до ґрунту.

3.При почервонінні очей і появі печії використовуйте компреси з льоду, холодні примочки або просто вмивайтеся крижаною водою.

4.Використовуйте захисну маску під час роботи на вулиці.

5.При кожному поверненні з вулиці приймайте душ і міняйте верхній одяг.

Варто пам’ятати, що весняна алергія – не вирок. Вона лікується так само як і інші захворювання. Але не треба й недооцінювати її небезпеку для населення, адже під час реакції імунна система повністю перебудовується. Помилковий подразник послаблює захисні резерви організму і він стає більш легкою мішенню для інфекційних захворювань, чутливішим до стресу. Тому не забувайте про засоби профілактики: дотримуйтеся розумної дієти, відмовтеся від потенційних харчових алергенів(продуктів з консервантами, ароматизаторами, підсилювачами смаку), стежте, щоб у вашій аптечці не закінчувалися протиалергенні препарати і обов’язково завчасно відвідуйте лікаря.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ