Поліція та прокуратура отримали масштабну помсту «пораненого» Вардинця руками НАБУ, - джерела

Вівторок, 01 березня 2016 13:44
Минулого тижня весь, а саме 24 лютого, інформаційний простір заполонила інформація про спецоперацію Національного антикорупційного бюро у Тернополі проти вищих чинів прокуратури та поліції.

Та вже за кілька днів стало зрозуміло, що новітні детективи зазнають величезного провалу. Вже у перші хвилини обшуків та потенційних арештів почала ширитися інформація, що до організації справи дотичний головний лікар Тернопільської ЦРЛ Ігор Вардинець. Саме завдяки «старанням» останнього у наше місто прибули сотні борців з корупцією. Подейкують, що саме головний бухгалтер пана Ігоря є тим самим фігурантом справи, у якої вимагали тих самих 12 тисяч доларів США за закриття кримінального провадження.

Офіційно: більше десятка високопосадових поліціянтів та прокурорів під підозрою!

Детективами Національного антикорупційного бюро України проводиться широкомасштабна операція на Тернопільщині, - йшлося в офіційному повідомленні НАБУ. - Відбулося понад 40 обшуків. Процесуальні дії проводяться в межах розслідування факту вимагання неправомірної вигоди (хабаря) у розмірі 12 тисяч доларів США (324 тис. грн) від мешканки міста Тернополя за припинення порушеного проти неї кримінального провадження. На причетність до скоєння даного правопорушення перевіряються понад 10 осіб, в тому числі співробітники Управління поліції Тернопільської області, прокуратури Тернопільської області і прокуратури міста Тернополя. Дана операція стала можливою завдяки спільним зусиллям детективів НАБУ, Управління внутрішньої безпеки, департаментів оперативного документування та оперативно-технічних заходів Служби безпеки України та Управління внутрішньої безпеки Національної поліції України. Загалом у ній беруть участь понад 100 співробітників правоохоронних органів.

Правоохоронці задокументували факти систематичного вимагання хабарів за закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування. У рамках кримінального провадження, відкритого за ч.3 ст.368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, проводиться понад сорок обшуків.

Зокрема, у службовому кабінеті заступника прокурора Тернопільської області вилучено п’ятдесят тисяч доларів США, за місцем проживання заступника начальника Головного управління поліції знайдено гранати та набої різного калібру.

Сотні довірливих, немічних та безпорадних

Ще раз варто зауважити, що в операції НАБУ, СБУ та Управління внутрішньої безпеки брали участь сотні оперативників, які одночасно робили обшуки у понад 40 місцях. Та вже на наступний день всі озвучені раніше обвинувачення почали «сипатися». Як виявилося, що знайдені 50 тисяч доларів у кабінеті заступника прокурора Тернопільської області не є коштами корупційного походження, а сумою вирученою його ж тещею за продаж квартири. Знайшов виправдання щодо наявної у себе зброї заступник керівника обласної поліції.

Як виявилося, що у більше десятка ніби підозрюваних правоохоронців не знайшли жодної купюри, яка б фігурувала у справі. Тобто, всі звинувачення – це не більше як черговий пшик. Одразу нагадалася справа заступника міського голови Тернополя Володимира Камінського, якого з таким пафосом арештовувало Головне слідче управління МВС України за підозрою в отриманні хабаря у розмірі 200 тисяч гривень. Історія, як ми знаємо, закінчилася безславно. Адже заступник Надала відбувся лише невеликим штрафом.

Адвокат-рішало не поділився і привласнив всі 12 тисяч доларів, - джерела

Як розповідають наші джерела, головним фігурантом справи є донедавна невідомий широкому загалу адвокат Ростила М., дружина якого працює у прокуратурі міста Тернополя. Саме через нього обвинувачена намагалася вирішити питання про закриття кримінального провадження про себе.

Як і багато інших адвокатів-рішал, для більшої ваги і, зрозуміло, власних заробітків пан Ростислав розмалював клієнту масштабну схему своєї роботи. З його слів, він мав передати значні суми хабарів одразу десятьом високопосадовим правоохоронцям.  У цей список потрапили одразу два заступники керівника обласної поліції, заступник прокурора області, прокурор міста Тернопіль і ще ряд нижчих чинів. Все це він озвучував на записуючі пристрої детективів НАБУ.

Коли прийшов день оплати, адвокат отримав всю суму на руки. Це були описані та опромінені спеціальним пристроєм купюри. За кілька захисник відзвонився своїй підзахисній, що вже розніс гроші у прокуратуру та поліцію. Тоді і почалася широкомасштабна операція НАБУ.

Та у кабінетах та квартирах прокурорів і поліцейських детективи нічого не знайшли. Обшуки у понад 40 місцях бажаного результату не дали. А знайшли всі 12 тисяч доларів все у того ж адвоката. Під час обшуків у його квартирі вся суму виявилася завернутою в одяг у шафі.

Вардинець після сатисфакції вже на робочому місці

Та до чого ж тут пан Ігор Варицень? Нагадаємо, відомого медика навесні 2015 року правоохоронці повідомили, що задокументували факт отримання неправомірної вигоди у сумі 200 тисяч гривень головним лікарем одного із лікувальних закладів.  Таку суму лікар вимагав у приватного підприємця за продовження оренди  аптечного приміщення на території лікувальної установи площею 150 квадратних метрів. Сам же пан Вардинець вважає, що правоохоронці влаштували йому провокацію, а справа замовлена. Мовляв, правоохоронці використали цивільний конфлікт між ним та між підприємцем, який був винен йому гроші.

Найбільш неприємнішим у цій історії, є той факт, що пана Вардинця затримували прямо на лікарняному ліжку. Тоді головний лікар очікував операції на серці. Та це не було аргументом для міліціянтів, які намагалися запроторити його за грати. З того часу триває епопея Вардинця, який скитається по всіх можливих лікарнях України.

Та заслужений медик, який майже з нюля зробив районну лікарню та вивів заклад на рівень кращих в області, так просто не здавався. І образи на правоохоронців він хотів забувати. Подейкують, що зі створенням НАБУ туди поступила заява на співпрацю від головного бухгалтера Тернопільської ЦРЛ. З інших джерел відомого, що звернення своєї підлеглої ініціював саме Ігор Вардинець.

Як відомо, помста – це страва, яка подається холодною. От майже за рік Ігор Вардинець отримав можливість відігратися за скитання та недоліковані хвороби. Руками НАБУ медик зумів майже покарати цілу групу верхівки прокурорів і поліцаїв. Та одна проблема: розмальована схема від адвоката була лише історією адвоката для викачування грошей з клієнта.

Та все ж історія набула розголосу всеукраїнського масштабу. Репутація правоохоронців Тернопілля знову постраждала. 

Вчора ж, Затриманий у квітні 2015 на хабарній справі головний лікар Тернопільської ЦРЛ Ігор Вардинець повернувся на роботу. 

 

Коментарі  

0 #7 анонім 02.03.2016, 22:25
Стаття замовлена Вардинцем. Він ще та ско... Хабарі - бере, молодих медсестер - бере, забив до смерті одного бомжа, який у нього підпрацьовував і т.д. і т.п. НАБУ потрібно ще його самого перевірити.
Скарга
0 #6 Roman 01.03.2016, 21:26
...так хто, все-таки, цей Вардинець? Заслужений лікар чи козацький,поряд з іншими, ряджений отаман, які використовують ситуацію, щоб робити "кіно", із закликами "будьмо-гей". А тернопільська прокуратура, що перекваліфікува лася на ріелтерську агенцію? Саме в потрібний час! Молодці!
Скарга
+1 #5 Василь 01.03.2016, 20:35
Вся ця спецоперація - результат внутрішніх чвар в прокуратурі і міліції. Хтось когось здав. Але робота НАБУ слабенька.
Скарга
0 #4 анонім 01.03.2016, 18:24
Я вам так скажу, інтерет -це помийна яма, смітник -тільки вміють обсирати людей...а де докази, факти7 НАПИШУТЬ херню всяку, а ти масти собі голову...
Скарга
+1 #3 Сміх 01.03.2016, 15:33
БУГАГАГАГАГА!!! Эту страну не передалать!!! Расслабтесь, рогули, вы скакали на майдане за этот бардак!!!
Скарга
+2 #2 Anonim 01.03.2016, 14:40
стаття ,що "кізяка" Вардинця вигороджує.він ще той злодюга
Скарга
+1 #1 Ігор 01.03.2016, 14:17
Весь бізнес Тернопільської області знає Ростислава і прокурорів та поліціянтів,нез розуміло ,що автор цієї статті хотів сказати........ ,а те що недопрацювали слідчі НАБУ, ну це провал ,потрібно вчитися ((((
Скарга

Додати коментар

Захисний код
Оновити