Сірникові диво-потяги, стадіони та брами від Руслана Баландюка

Субота, 15 липня 2017 14:08
Тернополянин Руслан Баландюк виготовив своїми руками цілу колекцію виробів зі звичайних сірників. 

 Виробами старшого майстра Тернопільського  вагонного депо Руслана Баландюка є ретропотяг з паровозом, сучасний критий стадіон, вітряний млин, Золоті Ворота, кафедральний собор, залізничний кран ЕDК та багато інших споруд зі сірників.За чотири роки роботи над сірниковими замками та коліями, захоплення чоловіка перетворилося у справжню майстерність.    

– Почав захоплюватися виготовленням виробів із сірників з 2013 року, коли випадково придбав у супермаркеті книгу-практикум. Прийшов до супермаркету за однією книжкою, а в магазині була така акція – дві книги за ціною однієї. Тож до книги, яку обрав я, мені в подарунок давали ще одну книжку – «Вироби зі сірників». Розпочав робити сірникові конструкції по цій книзі чисто з цікавості, але робота настільки затягнула мене, що досі не кинув сірникове конструювання. На початку не дуже вдало виходили вироби – щоразу щось ламалось, відпадало.  Це мене трошки злило, але я по житті наполеглива людина – за що беруся, те мушу завершити до кінця. Тому я все таки зумів досконало освоїти техніку, і відтоді почав отримувати від роботи велике задоволення,поділився Руслан Баландюк.

У залізничника першим його сірниковим виробом став ретропотяг з паровозом. Руслан виготовляв його близько чотирьох місяців і використав понад 280 пачок сірників.

Руслан переконаний, щоб робити що-небудь із сірників, потрібно мати не так час, як неабияку витримку. Сірникове конструювання  справді потребує великої ретельності й уваги, адже клеїти потрібно маленькі деталі . Перед тим, як скріплювати один сірник до одного за допомогою клею ПВА, майстер очищає кожен сірник від нерівностей. Зараз майстер настільки опанував техніку виготовлення сірникових виробів, що може скласти будь-що.

– Майструвати щось зі сірників починаю, коли з’являється вільний час. За роботу сідаю зазвичай після роботи на 2-3 години. Це заняття дуже заспокоює нервову систему, сприяє повноцінному відпочинку після напруженого трудового дня. Я працюю над однією сірниковою будовою переважно кілька місяців. Зокрема, млин виготовив за два місяці, а на спорудження стадіону пішло півроку. Якщо ж над сірниковими конструкціями сидіти днями, то виріб можна сконструювати дуже швидко,– зазначив майстер.

Руслан наголосив, що взимку у нього є більше часу на конструювання, бо влітку час забирають побутові справи.

На даний час Руслан Баландюк майже завершив конструювати пасажирський вагон. Тільки останні деталі майстер ніяк не може довершити через брак часу, адже пану Руслану в липні довелося на певний період виїхати з Тернополя по справах. Коли старший майстер повернеться додому, то обов’язково довершить останні конструкції гігантського сірникового вагона.

Анна Семенків

Додати коментар

Захисний код
Оновити